Středomořský styl bydlení aneb přeneste si dovolenou domů

Středomořský styl bydlení aneb přeneste si dovolenou domů
Středomořský styl bydlení aneb přeneste si dovolenou domů

Bydlet se dá různě, důležité je však vždy cítit se ve svém království jako skutečný král. Pokud vaše srdce i mysl tíhne k mořským dálavám, ale spokojit se musíte s bydlením uprostřed pevniny, víme, jak si můžete středomořský styl vnést alespoň k sobě domů do svého interiéru. A ne, opravdu nemusíte kliku na dveře olepit mušlemi přivezenými z cest.

Základem středomořského stylu je lehkost, svěžest a světlo

A opravdu hodně světla, stejně tak, jak je tomu na prosluněných mořských plážích. Pro dokonalé bydlení ve stylu středomoří je tak důležité vsadit na světlé tóny, lehké, svěží a vzdušné materiály a také na vhodnou volbu nábytku. Pro výmalbu i výběr dekorací, a odstíny nábytku, proto volte světlé tóny, a rozhodně si nemusíte vystačit s bílou barvou.

Impozantní je také barva modrá, levandulová, oranžová, žlutá i olivová. Samozřejmě nejlépe ve světlejší odstínech. Sázkou na tyto barvy nemůžete nic pokazit – jsou to barvy moře, nebe, slunce i přímořské krajiny. A samozřejmě i oblíbených olivovníků.

Lehkost bytí i zvolených materiálů

Dumáte nad tím, jak správně vybrat nábytek v duchu středomoří? Vsadíte-li na světlé tóny, čisté, hladké a jednoduché linie, pak máte zaručeně vyhráno. Středomořský styl bydlení je typický svou vzdušností a prostorem, proto je ideální do větších prostorů.

TIP: Stříška nad vchodové dveře

Pokud si jej však chcete dopřát i v jednopokojovém bytě, stačí se řídit pravidlem, že méně je více. Pokud jednotlivé místnosti nepřehltíte množstvím nábytku či dekorací, máte na půl vyhráno. Žádné lapače prachu zkrátka nemají ve středomořském stylu bydlení své místo! Vybírejte funkční kousky nábytku, a vsaďte rozhodně na dřevo. Jednoduché námořnické motivy a přírodní doplňky včetně proutí, ratanu a nezbytných květin jsou sázkou na jistotu, díky které si budete doma připadat jako u moře.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..