Co symbolizují barvy svíček?

Co symbolizují barvy svíček?

Co symbolizují barvy svíček?

Svíčky používáme nejen při výpadku proudu, ale také třeba při romantické večeři, abychom vytvořili tu pravou intimní atmosféru. Také se dají využít pro různé rituály. Podle barev se dají zlepšit určité životní podmínky, třeba zlepšit nálada, najít nové či obnovit staré přátelství a podobně. Co se týká barvy svíček, přiřazujeme jim určitou symboliku. Každá barva symbolizuje něco jiného, a proto je dobré vědět, s čím může která barva pomoci. Co tedy barvy svíček symbolizují?

Modrá

Tato barva je symbolem klidu, pohody, povzbuzení, štěstí a také léčebné síly.

Růžová

Symbol lásky, přátelství, uvolnění, něhy a odpočinku. Nejvíce se používá během rituálů, kdy se snažíme přivolat lásku a harmonizovat vztah mezi partnery.

Bílá

Zbavuje člověka negací a pomáhá odhalit pravdu. Je také symbolem očištění, vzkříšení a ochrany. Její zásadní vlastností je schopnost zesílit účinky ostatních svíček. Bílé svíčky jsou ideální pro všechny rituály, které budete připravovat.


Žlutá

Svíčky žluté barvy jsou perfektní pomůckou při učení, soustředění a také vizích do budoucna. Je barvou sebedůvěry, zlepšuje komunikace ve vztazích a je schopná přinést do života naplnění.

Červená

Nejčastěji se o ní hovoří jako o barvě vášně, je to však také barva života a smrti, stejně jako lásky, zdraví, energie, sexuální touhy a odvahy. Kromě toho se používá k obraně proti různým nepřátelům, nenávisti, zlobě, ale také k dodání síly. V neposlední řadě zvyšuje přitažlivost a plodnost.

Oranžová

Symbolizuje energii, tvořivost i radost. Nejčastěji se zapaluje tehdy, když chceme přivolat určitý děj nebo získat něco zvláštního. Zbavuje vás žárlivosti a rovněž láká novou energii v práci.

Zelená

Jednoznačně barva peněz, dále zaměstnání, prosperity, léčení, uzdravení, růstu a podobně jako červená je také barvou plodnosti. Nejvhodnější dobou pro zapálení zelené svíčky je, pokud hledáte novou práci, chcete povýšit na lepší pozici nebo zvýšení platu.

Černá

Spousta lidí o ní hovoří jako o barvě smrti, ale tak to vůbec není. Přestože je to temná barva má svým způsobem velmi pozitivní symboliku a mocnou ochranou. Dokáže odpuzovat všechno, co je negativní, odhání od nás škodlivou energii, nemoci a strach. Pomáhá nám i tehdy, když se snažíme zbavovat některých zlozvyků. Skvěle funguje jako takový ochranný štít proti nepřátelským osobám.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..