Tipy, jak vybrat ideální rukavice na motorku

Tipy, jak vybrat ideální rukavice na motorku
Tipy, jak vybrat ideální rukavice na motorku

Moto oblečení a rukavice jsou nedílnou součástí výbavy každého motorkáře. Ne, opravdu to nezačíná a zároveň ani nekončí koupí motorky, na kterou můžete (čtěte nemůžete) nasednout v teplácích a mikině. Tím, že investujte do kvalitního vybavení zvyšujete svou bezpečnost a také chráníte sebe při případném pádu. Zatímco na oblečení se tolik nezapomíná, na rukavice bohužel ano. Pojďme si říct, jak ty pravé rukavice na motorku koupit.

Jak konkrétně budete rukavice využívat?

Jedním z mnoha pomocníků na cestě k vysněným motorkářským rukavicím je stanovení jejich využití a účelu. Je důležité vědět, jak konkrétně budete rukavice využívat, jestli tedy budou určeny jenom na motorku či nikoliv. Rukavice totiž využíváte nejen v létě, ale také v zimě, kdy můžou sloužit nejen jako ochrana před chladem na motorce, ale také jako ochrana před chladem při procházce nebo pauze.

V nejlepším případě byste měli mít rukavice rovnou dvoje, kdy jedny budou vzdušnější a lehčí do horkých letních dnů, druhé budou tradiční kožené do chladného ročního období.

TIP:kožené brašny na chopper jsou stylové na řadě motorek

Jak vám padnou?

Říká se, že každý motorkář by si měl najít ty svoje rukavice sám bez cizí pomoci. A je to logické, protože se tím člověk vyhne vratkám. Rukavice totiž jsou poměrně choulostivou součástí našeho vybavení. A ne vždycky mohou dokonale sedět.

Sledujte zejména střih rukavic, který by měl být i dobře odhadnutelný, ale raději na to nesázejte. Když budete mít rukavice obléknuté, sevřete ruce v pěst a zjistěte, jak pohodlné nebo naopak velké vám rukavice jsou

Sledujte technologie

Rukavice už dávno nejsou jenom tradiční, jak je známe. V současné době mohou být vyrobeny za spolupráce nejrůznějších technologií. Když budete takové motorkářské rukavice vybírat, informujte se o postupu jejich výroby. Některé totiž mohou být i takové, se kterými budete hravě ovládat i chytrý dotykový mobilní telefon.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..