Tipy, které vám pomohou v boji proti akné na zádech


Tipy, které vám pomohou v boji proti akné na zádech
Tipy, které vám pomohou v boji proti akné na zádech

Akné je velmi známým onemocněním, kromě obličeje může postihovat i jiná místa na těle, zejména záda. Co je příčinou tohoto problému a jak ho co nejefektivněji vyřešit? Stačí znát pár základních tipů.

Příčiny vzniku akné

Akné je zejména v pubertě typické, objevit se však může i v pozdějších letech. Mezi příčiny patří zejména:

  • genetická dispozice,
  • stres,
  • špatná životospráva,
  • hormonální změny,
  • nedostatečná hygiena,
  • nekvalitní a neprodyšné oblečení.

Nejčastěji se akné projevuje bolestivými bulkami naplněnými hnisem. Postupem času se mohou tvořit komedony. Při zanedbání léčby mohou z těchto potíží vznikat i keloidní jizvy.


Prevence

Nejúčinnějším způsobem, jak proti akné na zádech bojovat, je nedat mu vůbec šanci projevit se. Proto byste měli myslet na základní preventivní opatření. To znamená, že po každé aktivitě byste záda měli umýt. Do koupelí přidávejte tea tree olej, ten póry otevře a vyčistí. Dále může pomoci také doplnění vitamínu D3, ten totiž reguluje tvorbu mazu – vystavujte se proto často slunečním paprskům. Další důležitou látkou je vitamin B, který dokáže minimalizovat riziko vzniku jizev po akné.

Jak se akné zbavit

Velmi důležitá je zdravá strava s dostatkem vitaminů, dále také oblečení, které by nemělo být z umělých neprodyšných materiálů. Díky špičkové hygieně můžete zabránit vzniku akné.

Pokud již bojujete s rozvinutým akné, je na místě navštívit dermatologa, který vám s léčbou pomůže. Nejčastěji se volí mezi laserovou terapií, hormonální léčbou, antibiotiky či mastmi. Mezi oblíbené patří zinkové masti, které mají výrazné hojivé účinky. Osvědčené jsou také léky s obsahem benzoyl peroxidu a kyseliny salicylové.

Akné dokáže pořádně potrápit. Vždy se snažte zjistit příčinu, proč se pupínky tvoří, díky tomu bude léčba snadnější. Nikdy neváhejte s návštěvou odborníka, ten totiž doporučí léčbu. Ovšem léčbu je důležité doplnit zdravou stravou a správnou hygienou.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..