Tipy, na co se zaměřit při výběru bezpečnostních pracovních brýlí

Tipy, na co se zaměřit při výběru bezpečnostních pracovních brýlí
Tipy, na co se zaměřit při výběru bezpečnostních pracovních brýlí

Pracovní brýle jsou nezbytností pro každého, kdo se při práci vystavuje riziku zranění očí. Jednat se může o různé profese, ať už však pracujete kdekoliv, důležitost těchto brýlí nepodceňujte. Nabízí se několik jednoduchých tipů, podle kterých zvládnete vybrat ideální model a spolehlivě tak ochránit své oči.

Barva skel

Barva skel bezpečnostních brýlí se může zdát jako nepříliš důležitý parametr, i tato vlastnost má však značný vliv. Klasická čirá skla oči chrání zejména před mechanickým poškozením, například drobnými částečkami. V nabídce však můžete najít také brýle se žlutými skly. Ty mají schopnost zvyšovat kontrast a hodí se tak zejména pro práci za slabého osvětlení. Naopak pro ochranu očí před oslněním jsou ideální brýle s kouřovými skly, které nepropustí tolik světla.

Kvalitní provedení

Vzhledem k tomu, že ochranné brýle jsou zpravidla určeny k dlouhodobému nošení a je vyžadována dostatečná ochrana, je důležité volit kvalitní produkty. Právě spolehlivé materiály, správně navržená konstrukce a tvar jsou předpoklady pro vhodnou ochranu zraku při práci. E-shop Hoffmann Group nabízí mnoho různých pracovních brýlí, přičemž se jedná o kvalitní produkty, díky kterým vaše oči budou v bezpečí.

Dostatečná ochrana

Druhů ochranných brýlí je hned několik, při výběru tak volte hlavně dle toho, v jakém prostředí pracujete. Zatímco do běžných podmínek vám budou stačit otevřené brýle, na některých pracovištích se neobejdete bez brýlí uzavřených. Ty totiž poskytují větší ochranu a hodí se tak na pracoviště s chemikáliemi a pro výrobu, kde dochází například k broušení. Extrémní pracovní podmínky pak provází také svařování – z toho důvodu můžete najít specifickou kategorii svářečských brýlí, které oči chrání před jiskrami a svařovacím obloukem.

Výběr ochranných brýlí se může zdát složitý, jestliže však svůj výběr přizpůsobíte své profesi, jistě nevyberete špatně. Pokud si nejste jisti, můžete požádat o radu.

Zdroj obrázku:

breakermaximus / Shutterstock.com

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..