Tipy na letní autovýlet

Tipy na letní autovýlet

Tipy na letní autovýlet

Nefalšovaný autotrip má neopakovatelnou atmosféru. Je to oblíbený způsob cestování pro mladé páry i rodiny s dětmi. Zkombinovat tak můžete několik destinací na jednou, což je například autobusem s cestovkou téměř nemožné. Při plánování výletu rozhodně nezapomeňte na správný typ cestovního pojištění.

Rakousko

Pro rodiny s dětmi je skvělá destinace Rakousko. Jednak je blízko a také tam existují turistické stezky speciálně upravené pro kočárky. Také tam jsou téměř na každém rohu dětské hřiště. V Rakousku se i skvěle vykoupete. Příklad za všechno je Neziderské jezero, kde se ve velkém provozují také vodní sporty.

Pro pěší turistiku je ideální Štýrsko, kde najdete nejvýše položenou stezku v Evropě.

Slovensko

I na Slovensku si lze užít skvělou letní dovolenou a to na přehradě Liptov. Nabízí krásné pláže ale i velký akvapark. Pokud vás na chvíli omrzí koupání, můžete si vybrat z celé řady destinací k výletu v okolní přírodě. Nachází se zde dokonce skanzen Vlkolínec, jež je zařazen do seznamu UNESCO.


Itálie

V letních měsících je na severu Itálie o něco více příjemně než na jihu. Zde doporučujeme domluvit ubytování předem. Nejkrásnější regiony jsou určitě Veneto, Lombardia, Piemonte, Liguria a Toskánsko. Krásných pár dnů si také můžete užít v Miláně, což ocení především jemnější polovička.

Na cestě vás čeká plno historických památek jako šikmá věž v Pise, zahrady Vily Garzoni nebo proslulé Benátky.

Francie

Země Galského kohouta je každoročně velmi navštěvovanou zemí. A má toho co nabídnout. Navštívit můžeme mohutné alby na východě nebo třeba slunný jih u Středozemního moře. Úžasnou letní dovolenou si užijete také na Francouzské riviéře u Azurového pobřeží. Francie je proslulá svým elegantním způsobem života, nejlepším vínem i šampaňským a také skvělou kuchyní. Autem je Francie ideální kvůli nenáročné cestě.

Pro více informací o pojištění na cestách přejděte na https://ergo.cz/.

Nezapomeňte se na cestu dobře zabalit. Outdoorové vybavení kupujte u specialistů.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..