Tipy na originální dárky – gravírování

Tipy na originální dárky - gravírování
Tipy na originální dárky – gravírování

V dnešní době je (nejen) internet zahlcený hromadou možností a nápadů, co věnovat rodině a kamarádům. Online seženete už úplně všechno, na co si vzpomenete – od milého rozvozu květin až po podivné bizarnosti jako je obal na banán. Když ale člověk shání opravdu originální dárky k narozeninám nebo třeba pod stromeček, už se u výběru sakra zapotí. A to platí dvojnásob, pokud vybíráte dárek třeba pro kamarádku – ženy spíše než muži totiž ocení něco osobního, unikátního a s nápadem. Dnes se spolu zaměříme na to, jak i z obyčejného dárku udělat dárek s duší! 

 1. Vlastní výroba 

Kdo viděl kultovní Pelíšky už moc dobře ví – a kdo neviděl, nechť to honem napraví! Odtud je totiž legendární hláška pana Kodeta: „Ale stejně, největší radost udělá takový dárek, který člověk vyrobí sám pro toho druhého. Z lásky.“ 

Pokud jste kreativní duše, baví vás DIY, rádi tvoříte a něco opravdu umíte, pak se do toho s chutí pusťte. K ručně vyrobenému dárku si totiž člověk udělá jiný vztah než ke kupovaným věcem, které běžně seženete v každém supermarketu. A výhodou je, že mnohdy i ušetříte.

Tady je pár tipů pro kreativce:

 • uvařte domácí likér
 • upleťte macramé z příze nebo šálu
 • vyrobte svíčku, mýdlo nebo třeba bombu do koupele
 • vyvolejte společné fotografie
 • upečte sušenky nebo jinou dobrotu
 • vypěstujte vlastní květinu (např. ze semínka avokáda)
 • ušijte roušku 🙂

Jak se říká, fantazii se meze nekladou, tak jí popusťte uzdu. Stačí si jen vygooglit návod/recept a hurá do toho! V komentářích se můžete podělit o originální nápady na ručně vyráběné dárky.


 • Výrobky na míru 

Pokud si sami na výrobu netroufáte nebo máte třeba strach, že by takový dárek skončil hozený ve skříni (nebo hůř, v koši), můžete se obrátit na všemocný internet a nechat to na odbornících, aby vám originální dárek na míru vyrobili. Zásadní je se zamyslet nad člověkem, kterému vybíráte dárek. Co má rád, co ho baví? 

 • Karel hraje tenis – nechte mu vyrobit věšák na medaile s motivem tenisty. 
 • Petře se zrovna narodilo dítě – dejte jí vyrobit fotorámeček se jménem a porodními údaji jejího miminka nebo třeba miminku jeho první fotoalbum. 
 • Vašek s Adélou se zrovna vzali – nechejte jim udělat nápis “Novákovi” na dveře. 
 • Honzík dostal svůj první mobil – pořiďte mu stojan na telefon s jeho jménem, aby ho měl kam bezpečně odložit, když si bude hrát nebo se učit.
 • Děda si rád dá k obědu pivečko – nechte mu vypálit nápis “Dědovo pivo” na korbel.

Popřemýšlejte nad zálibami vašich milovaných a máte v podstatě vyhrátno. Existuje pár e-shopů, které vám pomůžou nejen s tvorbou motivů na míru, ale i s výběrem vhodného produktu. 

Tipy na originální dárky - gravírování
 • Dárky s věnováním 

Občas člověka potěší už jen to, jakým způsobem mu dárek zabalíte. Znáte ten pocit – přijde vám balíček, je krásně zabalený, v obalu je věnování a je poznat, že si s tím dal někdo práci, že na vás myslel a chtěl vám udělat radost. Takový dárek je osobní už jen pro tu energii, kterou do něj vložíte. 

Kouzelníci, kteří umí malovat nebo ovládají třeba kaligrafii, můžou vytvořit kartičku či přáníčko. Nebo si můžete nechat vypálit věnování přímo do dárku, který jste vybrali. Co takhle hodinky, náramek či jiné módní doplňky s vygravírovaným jménem? Dnes už je laserové gravírování poměrně rozšířené, lze gravírovat do dřeva, skla, plastu, plechu,… 

Tipy na originální dárky - gravírování

Vybrat originální dárek dá práci, ale obdarovaný pak ocení energii, kterou jste do výběru vložili. Dejte si záležet 🙂

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..