Tipy na přihnojování rostlin


Tipy na přihnojování rostlin
Tipy na přihnojování rostlin

Chcete vypěstovat krásné a zdravě vypadající rostliny? V tom případě byste jim měli dát správnou péči. S tím souvisí i přihnojování rostlin, které rostlinám umožní dobrý růst a rozvinutí všech vlastností. Poradíme vám, jak na to, abyste rostliny přihnojovali správně.

Základem jsou správná hnojiva

Příliš s přihnojováním nespěchejte. Nejprve počkejte alespoň 2 až 3 týdny poté, co rostliny vysadíte. Do té doby jim bohatě vystačí výživa z čerstvého substrátu. Poté je na čase zvolit správná hnojiva, taková, která sami preferujete. Vybrat můžete například kapalná nebo pevná ve formě tyčinek nebo tablet. Jaký je v nich rozdíl? Kapalná hnojiva působí okamžitě a mají široké pokrytí. Oproti tomu tablety obsahují stejné množství živin a nemůže se vám stát, že byste rostliny předávkovali nebo jim nedodali dostatek živin.

Hnojit pouze zdravé rostliny

Důležitým ponaučením je, že můžete hnojit pouze rostliny, které jsou zdravé a jsou zrovna v době růstu a kvetení. Rychleji rostoucí rostliny vyžadují častější hnojení a ty pomaleji rostoucí zase nižší intenzitu hnojení. Nejprve berte ohled na zásobu živin v půdě a pak až na požadavky rostlin. Jestliže přihnojujete mladé rostliny a rostliny na začátku růstu, tak na ně nepoužívejte příliš koncentrované roztoky hnojiv.

Rozdílnou péči vyžadují i balkonové a pokojové rostliny. Oproti letničkám a trvalkám, které pěstujete ve volné zemi, potřebují vyšší přísun živin. Ideální je zvolit rovnou speciální hnojivo pro vysazený druh. Pokud máte v truhlíku různorodé rostliny, můžete sáhnout po hnojivu pro balkonové květiny, v případě pravidelného přihnojování stačí hnojivo pro kvetoucí letničky.

Přílišná péče škodí

Rostlinám v žádném případě nepřidávejte více hnojiva, než je třeba. Zvýšené přihnojování je může spálit, zejména v horkých letních dnech. Nadměrná dávka hnojiva může zasolit půdu v truhlíku. Pozor si dejte i na to, abyste nepřihnojovali vyschlé nebo přemokřené rostliny.

Ačkoliv se přihnojování rostlin zdá jako náročná procedura, snadno si ji osvojíte. Rostliny se vám za to odmění krásným a zdravým vzhledem.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..