Tipy pro Facebook marketing. Využijte komunikační nástroj k vašemu prospěchu

Tipy pro Facebook marketing. Využijte komunikační nástroj k vašemu prospěchu
Tipy pro Facebook marketing. Využijte komunikační nástroj k vašemu prospěchu

Facebook není jenom sociální síť. Dnes se také jedná o mocný marketingový nástroj, který se neustále vyvíjí a který stále nabízí svým zákazníkům spoustu a spoustu novinek. Pokud sami toužíte po využití tohoto kanálu ve svůj prospěch, prozradíme několik tipů pro Facebook marketing, které vám s tím pomůžou.

Získejte si nové fanoušky

Abyste mohli z Facebooku opravdu maximálně těžit, je dobré si vybudovat velké publikum fanoušků. Proto se zaměřte na cílené propagování své stránky skrze placenou reklamu a zaujmete ty, které zaujmout potřebujete, respektive kdo jsou vaši potenciální zákazníci. Nebojte se používat pluginy “to se mi líbí” a už vůbec se neotálejte sdílet na webu nebo v e-mailu poděkování s tím, ať vás následovně sledují na sociálních sítích.

Co také pomáhá vybudovat si dostatečně velké publikum jsou soutěže, na které lidé zkrátka slyší. Možnost získat něco zadarmo – to je, panečku, pomyšlení, kterému prakticky nikdo neodolá. Proto nabídněte produkt nebo službu či slevový poukaz, jenž bude dostatečnou motivací se soutěže zúčastnit.

Hlavně si nekupujte své fanoušky

Mnozí lidé mají tendenci kupovat si své fanoušky. Jenže i když číslo na dané stránce vypadá opravdu dobře, na konečném zásahu stránky se to může negativně projevit. Facebook totiž posílá daný příspěvek většímu množství fanoušků až v okamžiku, kdy zareaguje alespoň malé množství z nich. Pokud tedy nemáte na své stránce aktivní uživatele, nemůžete očekávat, že příspěvek bude mít daleký dopad.

Kvalitní obsah na první místě

Jak na Facebook marketing? Pouze s kvalitním obsahem. Je to podobné jako při optimalizaci webových stránek, kdy obsah hraje také hlavní roli. Pokud zrovna neoplýváte velkým množstvím nápadů, sledujte konkurenci a inspirujte se od ní.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..