TOP 4 potraviny pro zdravé zažívání

TOP 4 potraviny pro zdravé zažívání

TOP 4 potraviny pro zdravé zažívání

Nic nefunguje lépe, než pomocníci, kteří jsou čistě přírodní. Jedná se o potraviny, které jsou považovány za přírodní klenoty. Důvodem je to, že jsou bohaté na vitaminy, minerály a také antioxidanty.

Pomůžou nám ke správnému fungování metabolismu a přitom nás vyjdou na pár kaček. Vybrali jsme TOP 4 potraviny, jež nám pomohou udržet zažívání ve správné kondici.

Špenát

Dá se říci, že je to nejhodnotnější potravina z hlediska výživy. Každá hrst špenátu dodá tělu 50% optimální denní dávky vitaminu A. kromě toho získáme ze špenátu také vitamin K a kyselinu listovou.


Brokolice

Tato oblíbená a krásně zelená potravina je bohatá na vitaminy skupiny B, vitamin C a také K. Brokolice přispívá k ochraně našich kostí a podporuje činnost nervové soustavy. Když sníme 100 g brokolice den co den, přijmeme do těla desetinu z denní dávky vlákniny potřebné pro správnou funkci trávicího ústrojí.

Kapusta

Největší přínos kapusty pro naše tělo spočívá v tom, že pomáhá s udržením správného pH, čímž funguje jako prevence proti překyselení organismu. Kromě toho obsahuje velké množství vlákniny a také železa.

Červená řepa

O červené řepě se hovoří jako o malém zázraku. Její šťáva prospívá trávení a velmi účinně pomáhá v boji se zácpou. Šťáva z řepy rovněž podporuje odvádění nežádoucích toxinů z našeho organismu. Díky obsahu bromu je pro nás tato zelenina velkým přínosem a rozhodně by na našem jídelníčku neměla chybět. Brom je naprosto nepostradatelný a v našem těle velmi důležitý, neboť se podílí na přeměně minerálních látek.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.