Trápí vás zašlé bílé prádlo? Vyzkoušejte tyto domácí bělicí přípravky


Trápí vás zašlé bílé prádlo? Vyzkoušejte tyto domácí bělicí přípravky
Trápí vás zašlé bílé prádlo? Vyzkoušejte tyto domácí bělicí přípravky

Bílé prádlo je v šatníku oblíbené, především pro teplé jarní a letní dny. Nevýhodou bílé barvy však je, že po několika vypráních rychle ztratí tu krásně zářivou bílou barvu. Nenechte své oblíbené kousky zajít a vyzkoušejte tyto tipy pro bělení.

Jedlá soda

Jedlá soda má široké využití nejen v kuchyni, ale v celé domácnosti. Jednou z možností je právě využití pro bělení prádla. Ať už chcete bělit oblečení, záclony či ložní prádlo, soda bude skvělým pomocníkem. Stačí věci před vypráním na několik hodin namočit do vody s dvěma až třemi lžícemi jedlé sody, poté oblečení normálně vyperte. Po vytažení z pračky bude zářit bílou jako nové. Stejně můžete použít také prášek do pečiva.


Citrón

Pro vybělení zašlého oblečení může skvěle posloužit také citrón. Stačí si připravit hrnec, do kterého dáte vařit vodu. Jakmile začne voda vřít, přidejte do hrnce několik plátků citrónu společně s kousky oděvů. Poté důkladně promíchejte, přikryjte pokličkou a nechte zhruba pět minut vařit na mírném ohni. Pak jen stačí nechat prádlo v hrnci do doby, než voda vychladne. Pak už stačí jen oblečení propláchnout v čisté vodě a vyprat v pračce.

Manganistan draselný

Manganistan draselný seženete bez problému v každé lékárně. Na deset litrů vody vám bude stačit několik krystalů této látky. Voda změní barvu na červenou až fialovou, toho se nemusíte bát. Poté do roztoku ponořte prádlo, nechte ho ve vodě alespoň pět hodin, můžete však i přes noc. Pak už stačí jen prádlo vyprat standardním způsobem a bude opět zářivě bílé.

Praní bílého prádla bývá často problémové. Mělo by se prát na šedesát stupňů Celsia, ovšem pokud ani to nepomůže, pak můžete přistoupit k těmto tipům. Další možností je také ocet či žlučové mýdlo, to také spolehlivě odstraňuje například skvrny od potu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..