Trekingové hůlky ocení i senioři

Trekingové hůlky ocení i senioři
Trekingové hůlky ocení i senioři

Bývali jste milovníky pěších túr či jste se rádi vydávali na víkendové pochody do hor, ale s vyšším věkem a s přibývajícími zdravotními obtížemi jste museli namáhavější aktivity omezit?

Obnovit oblíbenou kratochvíli by vám mohly pomoci trekingové hole, které vám dodají potřebnou stabilitu a zajistí bezproblémový pohyb napříč nerovným terénem. Na následujících řádkách podrobně rozebereme vše, co potřebujete vědět, než si trekingové hůlky pro seniory pořídíte.

Výhody trekingových holí

 • Odlehčení pro vaše klouby

Největší výhoda trekingových hůlek spočívá v tlumení části nárazů, kterými jsou vaše klouby vystaveny při výstupek i sestupech ze strmějších terénů. Používáním trekingových holí ulevíte namáhaným kloubním pouzdrům a zmírníte bolest.

 • Prospěšná práce rukou

Pokud túra nezahrnuje šplhání po balvanech nebo prolézání křovinami, veškerou práci odvedou především dolní končetiny. Ale nezapomeňme na ruce! Trekingové hůlky přinutí vaše ruce k pohybu a zabrání jejich otékání při překonávání převýšení. Svislý sklon paží při stoupání má za následek zhoršení krevního oběhu a s tím související otékání prstů, dlaní i zápěstí. Držením trekingových holí docílíte pravidelného krevního oběhu a vyvarujete se nepříjemným otokům.

 • Udržení rovnováhy

Trekingové hůlky plní funkci dalšího páru dolních končetin, a tím pádem poskytují vyšší stabilitu při zdolávání obtížného terénu. Rovněž vám umožní udržet se ve vzpřímené poloze při boji se silným větrem.

Jak vybrat trekingové hole?

Na trhu se setkáte s nepřeberným množstvím trekingových holí např. na Nejsport.cz a pokud patříte mezi nováčky, může pro vás být obtížné je mezi sebou rozlišit. Zaměřte se především na materiál, z něhož jsou vyrobeny tyčky a rukojeti trekingových holí.

Trekingové hůlky ocení i senioři
 • Materiál tyčky
  • Uhlíková vlákna

Hole vyrobené z uhlíkových vláken jsou lehké a zároveň dostatečně odolné. Jsou oblíbenou volbou mezi batůžkáři, kteří hůlky chtějí po zdolání složitějšího terénu uschovat. Pokud jste typ turisty, který se na hůlky potřebuje spolehnout za jakékoliv situace, nemusí být pro vás hole z karbonu tím pravým ořechovým. V případě, že hůlka narazí na obzvlášť náročný terén, je zde vysoká pravděpodobnost, že se zlomí. I přesto se karbonové hůlky řadí k dražším turistickým pomůckám než hole vyrobené z hliníku.

 • Hliník

Hole vyrobené z hliníku jsou odolné, ale i přesto velmi lehké. I přes svou nízkou hmotnost vydrží i vysoký stupeň zatížení a poskytnou vám dostatečnou podporu, ať už zdoláváte jakýkoliv terén. Jak už bylo zmíněno výše, jsou cenově dostupnější než jejich karbonová varianta. Jejich jediná nevýhoda tkví v nemožnosti je složit, tudíž vám budou dělat společnost po celou dobu výšlapu.

 • Materiál rukojeti
  • Korek

Korkové rukojeti jsou pohodlné, odolné a porézní, takže dokážou snadno odvádět pot z rukou a zabraňují vzniku puchýřů. Jedinou nevýhodou je jejích vyšší cena.

 • Pěna

Pěnové rukojeti jsou pohodlné a cenově dostupnější než předchozí varianta. Více trpí na případnou únavu materiálu.

 • Guma

Gumové rukojeti jsou vysoce odolné a cenově dostupnější, avšak méně pohodlné. Mohou se hůře držet a je zde vyšší pravděpodobnost vzniku puchýřů.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..