Trendy úpravy vousů v roce 2019


Trendy úpravy vousů v roce 2019

I v roce 2019 pokračuje móda vousů. Ještě před nějakým časem byl vrcholem elegance muž hladce oholený. To už neplatí. Vousy nejsou pasé a i spoustě žen se více „zarostlí“ pánové líbí. Navíc vousy budí větší respekt. Hodí se k obleku i sportovnímu stylu.

I delší vousy vás stojí nějaký ten čas při úpravě

Že vousy nejsou nuda, to můžeme na ulicích vidět dnes a denně. Hlavně ve větších městech. Bavíme se samozřejmě o upravených vousech, nad kterými jejich nositel přemýšlel a pro jejich tvar měl určitý důvod. Zanedbaný plnovous, pokud to tedy není přesný záměr, rozhodně „in“ není! Inspirovat se můžeme i na různých přehlídkách, v módních časopisech a na internetu.

Pořiďte si vhodné pomocníky

Úprava vousů vyžaduje cvik, trochu toho času a samozřejmě i vhodný „nástroj“. Někdo chodí s každou úpravou do holičství, většina mužů si ale zkouší vousy zastřihnout sama. Se správným zastřihovačem a holicím strojkem to jde snáz. A když se nezadaří, vždycky můžeme skončit u hladce oholené tváře a na další pokus si počkat. Nebo se napoprvé poraďte s odborníkem, přinést si můžete i nějaké fotografie vybraného stylu, a další pokusy už můžete učinit sami.

Každému muži sluší trochu jiný střih vousů a zřejmě k němu dojde metodou pokus – omyl. Záleží na mnoha faktorech, například tvaru obličeje, poměru jeho jednotlivých částí, barvě a délce vlasů… ten pravý styl by měl obličej dotvořit, nikoliv jej zastínit. Nosí se bradky, vousy, knír, strniště i desítky kombinací. Složité není nechat si narůst vousy, ale dobře se o ně starat. Používejte přípravky určené na vousy, klasické šampony a kondicionéry nemusí vyhovovat. Chybět by vám neměl kartáč či hřeben na vousy.

Ruské vousy

Kdo se nechce obtěžovat s neustálou úpravou a aktualizací tvaru, může zkusit ruské vousy. To v překladu znamená skoro „divoce“ ponechaný plnovous. Samozřejmostí je věnovat pozornost vlasům, ty nenecháme růst jako dříví v lese, a i tento plnovous vyžaduje občasný zásah. Není pro každého a málokdo u něj dokáže setrvat. A vyžaduje to husté vousy, s pár „chlupy“ to opravdu nebude vypadat dobře.


Střih à la Hollywood

Hollywoodské vousy můžeme často vidět u filmových hvězd. Porost okolo rtů se jemně spojuje s vousy podél okraje dolní čelisti. Zbytek obličeje zůstává hladký. Je to mužné, nicméně seriózní a přitažlivé.

Královské vousy

Královské vousy zastupují střih vousů s bradkou. Vyžadují dokonale upravený klasický knír, který se spojuje s bradkou úzkým proužkem.

Kotva pro odvážné

Chcete zaujmout na první pohled a nebojíte se extravagantnosti? Střih zvaný kotva vám zajistí pozornost. Jedná se o krátké vousy s ostrými liniemi, které opticky prodlouží obličej. Knír je ponechán volně střižený. Krátce střižené vousy kopírují průběh čelisti s tím, že uprostřed brady míří proužek vousů směrem nahoru k ústům. Holicí strojek si s tímto trendem hravě poradí a doladí linie k dokonalosti.

Variabilní kozí bradka

Kozí bradka nabízí spoustu variant. Je součástí některých složitějších střihů, ale dá se nosit i samostatně. Zjednodušeně znamená, že ponecháme vousy v oblasti brady a zbytek oholíme. Menší kozí bradka nevyžaduje velké množství hustých vousů. Vede od spodní části brady k ústům, kde se postupně zeštíhluje a zašpičaťuje.

Proužek – v jednoduchosti je síla

Jednoduchý proužek na bradě bude trendem i v roce 2019. V podstatě nevymyslíme nic triviálnějšího. Na bradě přesně uprostřed ponecháme neoholený proužek. Může být kratší i delší.

Podkova

Některým mužům sluší vousy na kraťoučko střižené do podoby podkovy. Vyžaduje to trochu cviku a geometrického cítění. Okraje podkovy míří směrem dolů a obepínají bradu.

Strniště

Není strniště jako strniště. Často vypadá lépe, jsou-li vousy tři nebo čtyři dny narostlé. Aby tak ale zůstaly, je potřeba je vhodně zasahovat zastřihovačem na optimální délku. A to už spolyká nějaký ten čas. Velká skupina mužů vypadá s několikadenním strništěm mužněji a lépe.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..