Ušetřete náklady své společnosti: spolehněte se na náhradní plnění

Ušetřete náklady své společnosti: spolehněte se na náhradní plnění
Ušetřete náklady své společnosti: spolehněte se na náhradní plnění

Pokud je potřeba snížit náklady společnosti, můžete se uchylovat k nejrůznějším opatřením. Ne všechna ale mohou být produktivní a vést ke skutečným úsporám. Mohou sice snížit určité množství vynaložených finančních prostředků, na straně druhé ale přivedou velice náročnou administrativu, k jejímuž vyřízení bude zapotřebí mnohem více času – a možná také dalšího zaměstnance. Existují ale úspory, kterých není tak těžké dosáhnout.

Náhradní plnění

Každá společnost, která má více než 25 zaměstnanců má zákonnou povinnost zaměstnávat také osoby se zdravotním pojištění. Podíl těchto osob je 4 %. Pokud společnost tohoto množství nedosahuje, musí odvádět státu povinný odvod, který je ve výši dvou a půl násobku měsíční mzdy. A to může být poměrně vysoká finanční zátěž. Některé společnosti si ale nemohou dovolit zaměstnávat osoby se zdravotním postižením, nebo je kontrola jejich počtu administrativně náročná. A tak mohou využít náhradního plnění.

V čem spočívá náhradní plnění?

Jedná se o možnost, jak můžete ušetřit za povinný odvod státu a přitom nehlídat podíl svých zaměstnanců. Ne vždy je totiž pracovní prostředí vhodné pro osoby se zdravotním postižením a přesto touží ušetřit nějaké peníze z firemního rozpočtu. Řešením je náhradní plnění, které znamená v podstatě to, že si najmete externí společnost, která bude pro vás vykonávat určité práce, a která zaměstnává osoby se zdravotním postižením. Může jít o úklidové práce, ostrahu, údržbáře, zahradníky a spousta dalších.

Kde najít dodavatele náhradního plnění?

Pokud jste si našli společnost, která tvrdí, že je vhodnou pro náhradní plnění, nebo pokud ji teprve hledáte, můžete si ji ověřit nebo najít v rejstříku na Úřadu práce ČR. Zde se nachází seznam dodavatelů náhradního plnění, které můžete použít jako onu potřebnou externí společnost.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..