Ušetřete za tenkého klienta a pořiďte si repasovaný model Dell OptiPlex FX170


Ušetřete za tenkého klienta a pořiďte si repasovaný model Dell OptiPlex FX170
Ušetřete za tenkého klienta a pořiďte si repasovaný model Dell OptiPlex FX170

Tenký klient je ve své podstatě stále klasický počítač, který má procesor, operační paměť, místní úložiště i grafickou kartu. Při plnění svého úkolu je ale silně závislý na jiném počítači (na svém serveru).

Mnohdy je efektivnější zvolit slabší specializované zařízení, jako je tenký klient, než pořizovat univerzální stolní počítač, který má vyšší startovací i provozní náklady. Ve světě repasů jsou tenké klienty novinkou, jedná se ale o žádané zboží, které stojí za to vyzkoušet.

O tenkých klientech obecně

Existuje spousta způsobů a možností, jak tento malý počítač využít. Ať už je to terminál nebo snadné úkony jako je přehrávání hudby či internetových rádií. Tenký klient skvěle poslouží i jako malý tiskový server nebo kiosek na prodejně, u kterého si zákazníci procházejí nabídku zboží. Skvěle ho využijete tam, kde není potřeba mnoho výkonu, ale zužitkují se síťové služby a nízká spotřeba při celodenním chodu.

Přehledné uživatelské prostředí

Repasovaný model tenkého klienta Dell OptiPlex FX170 běží na operačním systému Windows Embedde Standard 7. Jedná se o specifický operační systém, upravený speciálně pro dané zařízení. Díky tomu, že je založený na platformě Windows 7, je tenký klient bez problémů kompatibilní s dalšími firemními servery, které pracují pod operačním systémem Windows.

Z čelní strany můžete k tenkému klientu připojit dvě USB zařízení, zároveň na něm najdete audio vstup a výstup. Na zadní straně najdete RJ45 pro připojení k síti, další dvě USB, DVI výstup pro připojení LCD monitoru, PS/2 a konektor pro napájení. Pokud by vám to nestačilo, jakékoli další vstupy i výstupy můžete zajistit pomocí redukcí či adaptérů.

Lehký a přenosný

Tenký klient Dell OptiPlex FX170 je opravdu tenký. Je pouhých 3,6 cm široký a váží jen 0,6 kg. Díky těmto příjemným vlastnostem můžete klienta jednoduše umístit či připevnit téměř kamkoliv. Jedním z řešení může být připojení pomocí suchého zipu 3M ze zadní strany monitoru.

Tenký klient je nenápadný jak na pohled, tak i na poslech. Díky vhodné volbě komponent totiž nemusí obsahovat větráčky, které by vydávaly hluk. Jedná se o zcela tiché zařízení, které navíc neobsahuje pohyblivé části, a je tím pádem méně náchylné k mechanickému poškození.

Spolehlivý pomocník pro nenáročné úkoly

Model tenkého klienta Dell OptiPlex FX170 skvěle využijete třeba na prodejně k jednoduchému testování. Například v prodejnách s technickým zbožím, když si zákazník bude chtít vyzkoušet klávesnici nebo myš, kterou k tenkému klientu jednoduše připojí a nepotřebuje k tomu výkonný počítač. Díky nízké spotřebě může zůstat model FX170 stále zapnutý, a být tak neustále k dispozici. Méně může být někdy více a tenký klient vám ušetří nejen pořizovací, ale hlavně i provozní náklady.

Recenzi připravili specialisté na repasovanou IT techniku ze společnosti Technimax.cz

 1 komentář na Ušetřete za tenkého klienta a pořiďte si repasovaný model Dell OptiPlex FX170

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..