Jak ušetřit na energiích v domácnosti bez zbytečných investic


Jak ušetřit na energiích v domácnosti bez zbytečných investic
Jak ušetřit na energiích v domácnosti bez zbytečných investic

Domácí výdaje za elektřinu, plyn nebo vodu nemá nikdo rád. Snížit je ale můžete vždy, a to i bez nákladných investic do zateplení, oken nebo stavby pasivního domu. Šetřit lze také jen jednoduchými změnami každodenních návyků a jejich důsledným a pravidelným dodržováním.

Na svícení může ušetřit každý

Šetřit na elektřině za svícení můžete začít ještě dnes. Stačí jen vyměnit nevhodné žárovky a zamyslet se nad způsobem používání svítidel. Ideální je vyměnit staré neúsporné žárovky nebo výbojky za LED žárovky, které jsou úsporné, ekologické a navíc vydrží dlouho. Počáteční investice se vám tak brzy vrátí. Je samozřejmé, že sebeúspornější zdroje světla se minou účinkem, pokud budete zapomínat je zhasínat.

Pozor na bílou techniku

Takzvaná bílá technik patří k největším „žroutům“ energie v domácnosti. Zde platí pravidlo „čím starší, tím dražší“. Staré spotřebiče se tedy často vyplatí vyměnit za nové, nízkoenergetické. Na vyúčtování za elektřinu to rozhodně poznáte. Pračku a sušičku spouštějte vždy plné, ať jejich kapacitu využijete a zbytečně neplýtváte. Pozor si také dejte na pohotovostní režim u spotřebičů – i zdánlivě vypnutý spotřebič v tomto režimu stále spotřebovává elektřinu. Lepší je tedy spotřebiče při delší době nečinnosti zcela vypnout nebo rovnou vytáhnout ze zásuvky.

Chcete kromě úspory za elektřinu a plyn navíc rovnou vydělávat? Se společností Carbounion můžete. Pokračujte ve čtení a zjistěte, jak můžete vydělávat s úsporným tarifem od Carbouion.

 1 komentář na Jak ušetřit na energiích v domácnosti bez zbytečných investic

  1. Taky už jsme si ledky opatřili, dostali jsme je jako dárek od Comfort energy, když jsme s nimi loni uzavírali novou smlouvu k elektřině. Dětem jsme říkal, že sice teďka máme nové úsporky, ale zhasínat se musí naučit pořád, že i přesto bychom prosvítili majlant. Asi to s nimi bude na dýl.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..