Ušijte vlastnoručně vánoční dárky


Ušijte vlastnoručně vánoční dárky
Ušijte vlastnoručně vánoční dárky

Možná se letos nechcete účastnit davových nákupů v obchodních centrech nebo byste rádi darovali svým blízkým pod stromeček něco osobního. Malovat moc neumíte, svíček už mají všichni moc, tak co třeba něco ušít?

Připravili jsme pro vás tři tipy na jednoduché dárečky, které zvládnou ušít i začátečníci a obdarovaným jistě udělají velkou radost.

Sáček na chleba

Téměř každý kupuje minimálně jednou za týden nějaké to pečivo. Proto bude krásný a znovupoužitelný sáček praktickým dárkem téměř pro každého. Látku můžete vybrat na míru obdarovávanému – zamyslete se nad tím, jakou má rád barvu nebo vzor.

Potřebovat budete dostatečně dlouhou bavlněnou látku a stužku nebo provázek na stažení.

  • Rozhodněte se, jak velký sáček budete chtít ušít a podle toho ustřihněte dva obdélníky (nezapomeňte nechat prostor na tunýlky kvůli provlečení stuhy).
  • Nejdříve sešijte kratší strany k sobě a celý obdélník začistěte proti třepení. Přeložte lícem k sobě a sešijte boky.
Ušijte vlastnoručně vánoční dárky
  • Následně obraťte svůj výtvor na líc, horní okraj ohrňtete o 2 cm a obšijete dokola. Tím vznikne tunýlek, kterým pomocí spínacího špendlíku protáhnete stužku nebo provázek. A sáček je na světě! Návod na pytlík na svačinu najdete i na našem blogu Mamtex.

Jehelníček (nejen) pro babičky

Jehelníček je klasika a zvládne ho s vámi vyrábět i menší dítě. Uvidíte, jakou bude mít radost babička z dárku, který jí vyrobilo téměř vlastnoručně její vnouče.

Co budete potřebovat? Filc, na výplň molitan nebo vatu, kousek kartonu na šablonu, špendlíky a nůžky.

Na karton si nakreslete obrázek, který budete chtít vystřihnout. Pro začátek zvolte jednoduchý obrázek, se kterým se vám bude dobře pracovat. Může to být například hvězda, srdíčko nebo stromeček.

Obrázek vystřihněte, položte na látku, obkreslete dvakrát a vystřihněte. Tvary k sobě přiložte a obšijte smyčkovým stehem. Těsně před zakončením naplňte jehelníček vatou a dokončete.

Odličovací tamponky pro slečny

Dalším dárkem, který určitě potěší a navíc je i ekologickou variantou ke klasickým produktům z drogerie, je tamponek na odličování pleti. Pokud šijete, tak se určitě potýkáte se zbytky látek, které už nejsou dost dobře využitelné. Malé tamponky jsou ale skvělým řešením!

Ušijte vlastnoručně vánoční dárky

Pokud odstřižky nemáte, můžete tento originální dárek ušít i z látek, které pro tento účel nakoupíte. Ideálně pokud je jedna strana tamponku trochu hrubší a druhá zase velmi hebká. Nejvhodnější jsou pro tyto účely bambusové látky.

Vystřihněte si kolečka o průměru cca 7 cm. Následně přiložte dvě kolečka k sobě, začistěte a sešijte. Stačí vyprat a přežehlit a máte pod stromeček luxusní dárek téměř pro každou ženu. Pokud si ještě nejste jistí, přečtěte si náš kompletní návod na ušití látkového odličovacího tamponku.

Věříme, že jsme vám poradili s dárky, do kterých můžete vložit kus svého nadšení a jejich tvoření si skutečně užijete!

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..