Jak úspěšně dokončit studium na VŠ?

Jak úspěšně dokončit studium na VŠ?

Jak úspěšně dokončit studium na VŠ?

Studujete vysokou školu? Pak určitě znáte celý kolotoč přednášek, zápočtů, zkoušek a sbírání kreditů. To vše proto, abyste úspěšně dostudovali. Podívejte se na několik tipů, jak vším hladce proplout. 

1.  Studiu věnujte dostatečný čas

Studovat vysokou školu má výhodu v tom, že většinu roku v podstatě jenom chodíte na přednášky a na cvičení. Hlavní důraz na vaše znalosti začne být kladen až při zkouškovém období. Zde mnoho studentů pohoří.

  • v průběhu roku něco nepochopí
  • nenaplánují si dobře práci a poté nestíhají
  • selžou kvůli nervozitě

Vyvarujte se těmto důvodům a věnujte studiu čas průběžně. Pokud vám něco není jasné, nenechávejte to být a problém řešte v momentě, kdy nastane.

Tip: Jsou situace, kdy čas prostě není a vy přes všechnu snahu nestíháte. V ten moment můžete využít možnosti vypracování bakalářské práce, čímž ušetříte nejen čas, ale i vaše nervy.

2.  Účast na přednáškách dělá divy

Ačkoli dnes většina učitelů nevyžaduje účast na přednáškách, výjimkou bývají různá cvičení a prosemináře, je dobré kurzy navštěvovat. Velmi často se na nich látka probírá pomocí příkladů, což vám pomůže si teorii lépe pamatovat. Pokud si navíc budete dělat výpisky, látka se vám přirozeně zažije. Můžete také snadno odhadnout, co je pro vyučujícího důležité, a případné nesrovnalosti s ním ihned konzultovat, ptát se, jednoduše projevit zájem.


3.  Spojte se s dalšími studenty

Při studiu platí známé pořekadlo, že víc hlav víc ví. Využijte moderní technologie a přidejte se do skupin studentů, na které se můžete obrátit s nejasnostmi. Zjistíte tak, že sociální sítě vám mohou kromě zahánění nudy opravdu pomoct.

4.  Studujte průběžně

Rozsah učiva nutný ke zkouškám na VŠ je velmi obsáhlý a lze jej bez problému přirovnat k maturitě. První ročních bývá nejvíce vyřazovací, a proto je nutné učit se průběžně. Nenechávejte vše na poslední chvíli, věřte, vyplatí se vám to. Stačí si jednou za dvě, tři přednášky látku zopakovat a průběžně číst povinnou literaturu, stačí pár stránek denně, což ani není tak časově náročné. Pokud do školy dojíždíte, můžete například čas strávený ve vlaku využít k pročtení poznámek z přednášky.

Tip: Psaní seminárních prací na zakázku je jednou z dalších možností, jak studium lépe zvládat. Profesionální zpracování podkladů je variantou, kterou využívá stále více studentů.

5.  Prázdninová příprava se vyplatí

Ačkoliv se to může zdát přehnané, v mnohých případech má učení se již před začátkem semestru svá opodstatnění. Například pokud se vaše budoucí studium skládá především z četby knih a domácí práce, není na škodu udělat si malý náskok.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..