Utírání prachu je pro každého otravné. Zamezte jeho vzniku


Utírání prachu je pro každého otravné. Zamezte jeho vzniku
Utírání prachu je pro každého otravné. Zamezte jeho vzniku

Jak se ukázalo, 60% prachu se dostává do našich domovů z ulice, protože jsme ho přinesli na botách a nechali ho proniknout okny a dveřmi. Odkud pocházíš těch 40%? Naše oblečení, nábytek, koberce a další věci doslova emitují mikročástice do vzduchu a později se z nich stává prach.

Zvlhčovač vzduchu

Nejen, že roztoči žijí v prachu, ale také se aktivně podílejí na jeho výrobě. Kromě toho způsobují alergické reakce. Tyto mikroorganismy milují vlhkost, a proto je pro ně domov, ve kterém je zvlhčovač vzduchu, rájem. Aby se váš domov nezměnil na all inclusive resort pro roztoče, je lepší zařízení nezapínat na plný výkon, ale naopak udržovat vlhkost na 40–50%.

Aviváž

Jakákoli tkanina se skládá z vláken, která se časem rozpadají a mění se v prach. Pokud částice produktu zůstanou na vláknech, proces se stane ještě aktivnějším. To je to, co se stane, když si vyperete oblečení s aviváží. Produkt proniká do vláken tkaniny a poté se rozpadá. Proto je někdy lepší obejít se bez změkčovače.

Pokojové rostliny

Ano, pokojové rostliny čistí vzduch a snižují prašnost. Nicméně, neumí absorbovat velké částice. Nahromaděný prach zhoršuje filtrační vlastnosti rostlin a brání normálnímu toku fotosyntézy. Množství chlorofylu v listech klesá, což způsobí, že milovaná květina již nečistí vzduch, ale působí jako sběrač prachu. Aby se tomu zabránilo, měly by být rostliny pravidelně čištěny.


Postel

Teplá postel je dokonalým prostředím pro roztoče. Pokud je to možné, stojí za to nahradit polštáře, přikrývky a matrace z přírodního prachového peří výrobky, které mají syntetickou náplň. Abyste dosáhli co nejlepšího efektu, můžete použít ochranné kryty matrací a kryty pružin postele.

Utírání prachu je pro každého otravné. Zamezte jeho vzniku

Velké, načechrané koberce v každé místnosti

Obsahují mnohem více prachu a alergenů než pevné podlahové krytiny. Koberce nejen aktivně přitahují nečistoty, ale také emitují mikročástice a těkavé sloučeniny. Proto je lepší se  rozhodnout pro běhouny, které nezakrývají podlahu od jedné stěny k druhé – a v ideálním případě by měly být drženy mimo ložnici. Pomůže vám to, abyste během spánku nevdechovali tolik prachu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..