Užijte si léto na kolečkových bruslích

Užijte si léto na kolečkových bruslích

Užijte si léto na kolečkových bruslích

Letní měsíce jsou jako stvořené pro sport. Už se nemusíte zavírat v tělocvičně, je čas užívat si čerstvého vzduchu. Vyrazte na procházku, kolo či kolečkové brusle. V ČR postupně přibývá cyklostezek, na kterých se na bruslích jezdí nejlépe. Nenachází se nějaká i ve vašem okolí?

Jezdit na kolečkových bruslích je jednodušší než na těch ledních. Kolečka jsou širší ve srovnání s nožem, lépe se na nich drží stabilita. Jinak toho ale mají s ledními bruslemi dost společného. Lze na nich dělat nejrůznější triky, hrát in-line hokej a také jezdit rekreačně. Třeba si bruslení zamilujete i vy!

Levný sport pro každého

In-line bruslení patří ke sportům, k nimž toho moc nepotřebujete. Jedinou investicí jsou kolečkové brusle, které se dají pořídit v různých cenových relacích. Pokud budete chtít model od značky Bauer či jiného proslaveného výrobce, samozřejmě si připlatíte. Existují ale i levnější varianty, případně si na poprvé můžete brusle půjčit, abyste zjistili, zda vás aktivita bude bavit.










Snad každý má ve svém okolí nějakou cestu, kde by se dalo bruslit. Ti šťastnější mohou použít cyklostezku, jinak lze bruslit i na méně frekventované silnici, pokud je hladká. Na hrubém povrchu se jezdí špatně, navíc se potom rychleji ničí kolečka. Brzdy a kolečka na brusle se ovšem dají vyměnit, takže nejde o žádnou tragédii.

Na bruslích desítky kilometrů

Bruslení je vhodné pro začátečníky i neúnavné sportovce, kteří jsou zvyklí podávat velké výkony. Možná se unavíte po pěti kilometrech, možná jich ujedete i dvacet. Ve spoustě měst jsou takové cyklostezky s délkou třeba 10 km. Obrovskou výhodou je, že bruslit se dá samostatně, v klidu se sluchátky v uších, ale i ve dvojici nebo v partě. Na záda vezmete batůžek s občerstvením a můžete se vydat na dlouhou výpravu. Trochu natrénujete – a kdo ví, třeba pak díky letním zkušenostem v zimě na kluzišti budete za hvězdu.

 



Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..