Užijte si příjemnou masáž v pohodlí vašeho domova


Užijte si příjemnou masáž v pohodlí vašeho domova
Užijte si příjemnou masáž v pohodlí vašeho domova

Masírování je rozhodně skvělým prostředkem k uvolnění napětí a zbavení se každodenního stresu. Ne vždy se však najdou prostředky či chuť k návštěvě specializovaného maséra, zde se nabízí možnost užít si masáž doma.

Co budete potřebovat?

Nejdůležitějším prostředkem pro příjemnou a uvolňující masáž je kvalitní olejíček. Nabízí se celá řada vůní, z které vybrat, samozřejmě zcela závisí na vašich preferencích. Jestliže nemáte speciální masážní olej, pak lze využít i kvalitní kuchyňský olej. Nejvíce vhodný je kokosový olej, který v kontaktu s tělesnou teplotou příjemně taje, navíc krásně voní. Využít však můžete například také olej olivový nebo mandlový. Další důležitou pomůckou je prostěradlo, které bude sloužit jako sací podložka. Vhodný je také ručník, kterým masírovanému podložíte hlavu. Využít můžete také osušku, která bude sloužit jako přikrývka pro nemasírované části těla.


Jak na samotnou masáž?

Přesný postup se dá jen těžko napsat, nebojte se totiž vše odvíjet dle požadavků a preferencí masírovaného. Důležitá je zde komunikace, abyste věděli, co vše je příjemným. Masáži byste měli věnovat dostatečný čas, rozhodně není kam spěchat. Nejprve jemně rozetřete olejíček a rozehřejte masírovanou oblast. Poté můžete pomalu přejít k dynamičtější části masáže, střídejte krouživé pohyby palci, masáž konečky prstů, či hranou malíčku. Možností, které využít, se nabízí spousta.

Důležité rady

Přeci jen masáž, kterou poskytnete doma, se kvalitou nemůže rovnat péči maséra. I přesto se jedná o velmi příjemnou kratochvíli, je však důležité dodržovat pár zásad. Při vaší masáži se vyhněte kostem, a především hlavně lymfatickým uzlinám, tedy oblastem podkoleních jamek, loktů a podpaží, mohli byste tím totiž napáchat více škody než užitku, takovou masáž přenechte raději specialistům. Nevěnujte se masírování u někoho, kdo se necítí ve stoprocentní kondici, například je nachlazený a podobně, tím byste patogeny mohli po těle rozšířit a masírovanému ještě více přitížit.

Masáž se může stát příjemnou kratochvíli například párů, ovšem nejen těch. Poslouží skvěle každému, kdo touží po uvolnění napětí a nastolení příjemnější atmosféry.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..