Vaporizér nebo elektronická cigareta?

Vaporizér nebo elektronická cigareta?
Vaporizér nebo elektronická cigareta?

Vaporizér, e-cigareta, atomizér, mod… Pojmů kolem elektronických cigaret je opravdu hodně, všechny však označují více méně to samé. Zařízení, jehož prostřednictvím můžete inhalovat páru, která obsahuje nikotin.

Než vám povíme něco o kouření elektronických cigaret, řekneme vám, co vapování rozhodně není. Vapování není kouření tabáku, při kterém dochází k hoření tabáku. Do vaporizérů a elektronických cigaret se nedává tabák a při jejich používání nedochází k hoření. Neprodukuje se tedy kouř, ale pára.

Co je vaping?

E-cigs, vape mods, vaporizéry, e-lektronické cigarety, POD systémy, ať už je nazýváte jakkoli, jsou v podstatě totéž: bateriová zařízení s nádržkou plnou ochuceného e-liquidu. Baterie napájí cívku v připojeném atomizéru, tím se odpařuje kapalina, což uživateli umožňuje inhalovat ji. Právě tomu se říká vaping. Vapovat můžete náplň s nikotinem nebo bez něj, to už je zcela na vás. Míchat si můžete vlastní e-liquidy nebo se spokojit s těmi, které se prodávají. Typicky se dají sehnat e-liquidy s obsahem nikotinu 12 mg/ml nebo 18 mg/ml. Na vás je i příchuť, kterou zvolíte.

Co k vapování potřebujete?

Na trhu existuje mnoho různých typů vape modů a zařízení, od malých POD systémů, až po větší a pokročilejší mody s přizpůsobitelným nastavením. Vybere si zkrátka každý. Ať už chcete něco malého a diskrétního, nebo něco robustnějšího.

Konečný výběr zařízení je opravdu jen na vás, nicméně pokud začínáte, pravděpodobně pro vás bude vhodnější e-cigareta s jednodušším systémem ovládání, která se plní pomocí předem připravených náplní. Výhodou těchto zařízení je jejich kompaktnost a nenáročná obsluha. Stačí zacvaknout náplň do těla e-cigarety a můžete inhalovat páru. Výměna náplní je snadná a bezpečná, nemusíte se tedy obávat ušpinění kapalinou. Když navíc dostanete chuť na změnu příchutě, pohodlně vyměníte náplň.

Jediné, co si musíte ohlídat, je úroveň nabití. Pro všechny případy je však lepší mít u sebe powerbanku nebo nabíječku. Přechod z běžných cigaret na elektronické má hned několik dalších výhod, které vám změní život.

Výhody elektronických cigaret

Už nebudete cítit jako popelník. Byli byste překvapeni, jak moc je z vás cítit cigaretový kouř. Při vapování však produkujete vůni spojenou s příchutí vašeho e-liquidu. Oblíbený je mentol, lesní ovoce nebo klasický tabák. Příchutě můžete libovolně měnit, a když se stane vaping vaší vášní, můžete zkusit i vyrobit vlastní příchutě.

S elektronickou cigaretou přesně víte, co inhalujete. E-liquid se skládá ve většině případů z 5 látek – nikotinu, propylenglykolu, rostlinného glycerolu, kyseliny mléčné a vody. Oproti běžným cigaretám, kde je vedle nikotinu ještě dalších asi 5 300 látek, je tento seznam poměrně krátký a jasný. Látky obsažené v náplních e-cigaret jsou zdravotně nezávadné a využívají se i v potravinářství.

Při používání elektronické cigarety neobtěžujete kouřem okolí a nenutíte ho k pasivnímu kouření.

Pokud se snažíte přestat kouřit, elektronická cigareta vám s tím může hodně pomoci, postupně totiž můžete snižovat obsah nikotinu v náplni a nakonec skončit na nule. Musíte si však dát pozor na to, abyste svou závislost na nikotinu ještě nezvýšili. E-cigareta totiž nezhasne, tudíž ji můžete používat mnohem déle a přijmout tak větší dávky nikotinu, než jste zvyklí.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..