Venkovní žaluzie jako stylový doplněk vašeho domu

Venkovní žaluzie jako stylový doplněk vašeho domu
Venkovní žaluzie jako stylový doplněk vašeho domu

Uvažujete-li nad efektivním stínicím prvkem vašeho domova, určitě byste měli popřemýšlet o žaluziích. Jsou k dostání v nespočtu provedení a barevných kombinací. Pokud se rozhodnete pro žaluzie venkovní, můžete si být jisti, že pozdvihnou vzhled vašeho domu.

V čem spočívají výhody venkovního stínění?

Kromě toho, že venkovní žaluzie vypadají velice dobře esteticky, plní rovněž praktický účel. Dopad slunečných paprsků na vaše okno můžete ovládat pomocí jednoduchého naklápění lamel. Tyto žaluzie jsou vhodné jak na rodinné domy, tak do bytů a na administrativní budovy. Poskytnou vám dostatečnou míru soukromí a zároveň tvoří protihlukovou clonu. Díky těmto vlastnostem dokáží vytvořit ve vašem domově příjemné klima. Ochrání ho před nadměrným horkem v létě a tepelným ztrátám v zimě. Vy tak uspoříte za energie, neboť se vám sníží náklady za vytápění. Venkovní žaluzie plní rovněž bezpečnostní funkci, protože činí pro zloděje další překážku, jež jim ztíží přístup ke dveřím a oknu.

Kterému provedení dáte přednost?

Jelikož jsou venkovní žaluzie vyráběny přímo na míru, budou na vašich oknech perfektně sedět. Navolíte si barvu a materiál lamel, způsob ovládání žaluzií a typ jejich vedení. Mezi nejoblíbenější patří hliníkové lamely, protože velmi dobře stíní, jsou vhodné i pro velká okna a velmi odolné vůči povětrnostním podmínkám. Co se týče ovládání, lze volit mezi manuálním nebo motorickým způsobem. Ten funguje pomocí vypínače nebo dálkového ovladače.

Jak probíhá montáž?

Venkovní žaluzie lze namontovat jak na hrubou stavbu před zateplením, tak dodatečně na hotovou fasádu. V prvním případě se montuje do podomítkových boxů, čímž si zajistíte maximální izolační vlastnosti. Tato varianta se doporučuje hlavně do pasivních domů. Žaluzie namontovaná na fasádu je viditelná zvenčí, její nosič se upevňuje do rámu okna.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..