Vibrační deska: K čemu se hodí a kolik za ní zaplatíte?


Vibrační deska: K čemu se hodí a kolik za ní zaplatíte?

Vibrační deska je skvělá pomůcka, která poslouží při nejedné stavbě. Bude se hodit i vám? Pokud ano, pak vás určitě bude zajímat, jak na ní co nejvíce ušetřit.

Ke stavbě domu je potřeba množství materiálu a pomůcek. Jedná se o zdlouhavý a náročný proces, který vyžaduje nejen lidskou sílu, ale také pomoc strojů. Jedním z nich je i vibrační deska. Ta se hodí nejen při stavbě domů, ale také při úpravě terénu a či budování teras. Pojďme si tedy o tomto stroji povědět více v následujících řádcích.

Co je to vibrační deska?

Vibrační deska je jednoduchý, ale velice zajímavý vynález. Používá se k hutnění materiálů. A to nejen zemin a asfaltu. Často ho tedy můžete vidět při výstavbě nových silnic. Jedná se o nepostradatelného pomocníka, který během několika desítek minut dokáže upravit zeminu tak, aby se z ní stal pevný a kvalitní podkladový materiál.

Aby to ale nebylo jednoduché, i vibrační desky se dají rozdělit do několika kategorií podle použití a vlastností. Na trhu tak najdete:

  • Jednosměrné vibrační desky – jedná se o desky jednoduché konstrukce. Vibrátor se otáčí ve stejném směru jako samotný stroj. K ovládání je nutná obsluha v podobě lidského pracovníka.
  • Reverzní vibrační desky – reverzní vibrační desky spadají do vyšší váhové kategorie (až 500 kg), i přesto jej mohou ovládat lidé. Používají se stejně jako jednosměrné s tím rozdílem, že vibraci řídí směr pojezdu.
  • Řiditelné vibrační desky – velice drahé a výjimečné řešení. Dají se ovládat dálkově. V praxi je ale uvidíte jen zřídka.

Koupit, nebo půjčit?

Ceny vibračních desek jsou rozdílné. Ty nejlevnější a nejslabší kusy pořídíte i za méně než 10 tisíc korun. Nečekejte od nich ale vysoký výkon a kvalitu. Pokud zakládáte stavební firmu, pak budete potřebovat něco silnějšího. A za sílu si také připlatíte. Počítejte tedy s výdaji v desítkách až stovkách tisíc korun. Abyste nemuseli vaši firmu zatěžovat takovými výdaji, tak naštěstí existuje nejedna půjčovna vibrační desky.

Vibrační deska půjčovna Praha nabízí přijatelnější ceny nejen při krátkodobém použití. Při dlouhodobých pronájmech se náklady na jeden den zpravidla snižují. Každá vibrační deska půjčovna udržuje. Díky tomu jsou půjčené výrobky vždy kvalitní a bez závad.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..