Virtuální sídlo – prestiž firmy

Virtuální sídlo – prestiž firmy

Virtuální sídlo nebo také virtuální kancelář je oblíbená služba, která se stala perfektní náhradou klasických kanceláří. Dá se říci, že je to finančně výhodné řešení, jak získat prestižní sídlo společnosti a mít k dispozici veškeré stoprocentně fungující administrativní služby, aniž byste museli mít klasické kancelářské prostory. Virtuální sídlo jako líheň hříšníků? Čtěte v tomto článku.

Pro koho je virtuální sídlo určeno?

Využít jej mohou malí i velcí podnikatelé, kteří nepotřebují stálou kancelář. Zvlášť ideální je virtuální sídlo tehdy, je-li majitel společnosti stále na cestách nebo dlouhodobě v zahraničí a nemá čas se starat o chod svého sídla, případně když chce nějaká společnost rozšířit své pole působnosti o další regiony či zřídit nové pobočky a nechce platit další pronajaté prostory. Virtuální sídlo je také zárukou anonymity.

Virtuální sídlo - prestiž firmy

Virtuální sídlo – jak vám ulehčí podnikání?

Všechny firmy musí mít před zákonem sídlo, které bude zapsané v obchodním rejstříku (u OSVČ je to místo podnikání zapsané v živnostenském rejstříku). Ideální volbou je virtuální sídlo, které vám v mnoha věcech značně uleví. Jak vám ulehčí podnikání?

 • Úspora v podnikání – všechny kanceláře, stojí několik tisíc měsíčně, v případě umístění v centru dokonce i desetitisíce za měsíc. V případě virtuálního sídla to je otázka několika stovek korun, což vám ušetří mnoho výdajů.
 • Image společnosti – virtuální sídlo ve velkých městech zajistí prestiž firmy a tím i lepší image před obchodními partnery. Známé město dělá velmi dobrý dojem.
 • Poštovní služby – firmy, které poskytují virtuální kanceláře, zajišťují svým klientům odběr doručené pošty a kurýrních zásilek, zároveň s tím i zasílají avízo o došlé poště formou SMS či e-mailu, případně telefonicky. Rovněž zajistí přeposlání pošty na vybranou kontaktní adresu.
 • Pomoc s administrativou – poskytovatel virtuálního sídla zajistí veškeré povinnosti spojené s firemní administrativou, vám tak odpadne zaměstnávání asistentky, kterou jinak nevyužijete.
 • Prestižní zázemí pro jednání – řada podnikatelů řeší obchodní schůzky v kavárnách či restauracích, ne vždy je však vhodné projednávat citlivé detaily nějakého kontraktu na veřejném místě. K tomu se dá využít zasedací místnost nebo plně vybavené kancelářské prostory, které vám poskytne provozovatel virtuálního sídla formou krátkodobého pronájmu.

Virtuální sídlo – je to vlastně legální?

Na tuto otázku se často ptá řada podnikatelů, ale věřte, že novela občanského zákoníku z roku 2009 dala zřizování virtuálních kanceláří zelenou. Novela přesně říká že, fyzické a právnické osoby si mohou svobodně zvolit své sídlo firmy a to i odlišné od místa, kde je jejich skutečná správa. Zákon dále stanovuje, že všechna sídla firmy, včetně těch virtuálních musí mít zajištěno přebírání pošty a kurýrních zásilek, kontakt s veřejností a úřady, dále viditelně označené sídlo firmy a doklad o vlastnickém či jiném právu k dané nemovitosti. Pokud nejste vlastníkem nemovitosti, pak budete potřebovat souhlas s umístěním sídla společnosti. Jestliže všechny tyto podmínky splníte, nemusíte mít obavy, že by nebylo vaše sídlo společnosti legální. Co je virtuální sídlo čtěte zde.

Co Vám zajistí virtuální sídlo firmy v Praze?

 • prestižní adresu v centru hlavního města
 • čitelná a nezaměnitelná image
 • soukromí v místě vašeho bydliště
 • anonymitu hlavního města
 • příslušnost k Finančnímu úřadu v Praze
 • snadno dostupné veškeré úřady a všechny instituce

Sídlo firmy v Praze zvýší prestiž nejen začínajícím podnikatelům, ale také firmám, které se například snaží získat nového a velmi významného klienta a jejich současné sídlo společnosti není umístěno na příliš lukrativní adrese. Takové firmy se snaží udělat dobrý dojem a zřízení virtuálního sídla v hlavním městě může výrazně pomoci. Zejména pokud si k tomu ještě pronajmete odpovídající zasedací místnost či zařízenou kancelář, kde jednání s novým klientem proběhne.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.