Víte, co je to mantra a jaký je její význam?

Víte, co je to mantra a jaký je její význam?

Slovo mantra je původem ze sanskrtu, přičemž “man” znamená myslet a “tra” zase nástroj. Dalo by se tím pádem říct, že se jedná o jakýsi nástroj naší mysli. Obdobné slovíčko je pro ni afirmace, které zná větší množství lidí.

Jednoduchý princip

Práce s mantrou je založena v podstatě na velice jednoduchém principu. V praxi vše funguje tím způsobem, že tak dlouho něco říkáme, až se to po čase stane realitou. Je třeba si uvědomit, že každé jedno slůvko či slabika vibrují na určité frekvenci, jež ovlivní každého, kdo ji následně uslyší. Člověk má možnost buď pracovat s prastarými vibracemi, co jsou ověřené dlouhými léty, anebo si vytvářet vlastní, jež mu budou pomáhat vyřešit současný problém.
Myšlenky, a hlavně slova vyřčená nahlas mají velkou sílu, a proto bychom s nimi měli zacházet opatrně. Když si budete každý jeden den říkat, že je vaše tělo ošklivé a tlusté, vaše mysl tomu uvěří, a navíc i vaše okolí, protože budete kolem sebe vysílat negativní vibrace na nízké úrovni. Naopak v momentě, kdy vaše mantra bude v pozitivním znění, jako například “miluji se a zcela se přijímám”, začnete si nejen pěstovat zdravou sebelásku, což vám učiní mnohem šťastnější, ale změní se i chování lidí ve vaší blízkosti.

Mantra a jóga

Využití mantry najdete jak v běžném každodenním životě, tak i při různých meditacích a cvičení jógy. Jóga je sama o sobě velice prospěšná pro lidský organismus, a to po stránce duševní i tělesné. Když se cvičení ještě ke všemu propojí s odříkáváním prastarých manter, získá najednou úplně nový rozměr. Velmi oblíbená je třeba Mantra nekonečného soucitu či Gayatri mantra.
Láká vás mantru společně s cvičením jógy vyzkoušet? V úplných počátcích je vždy lepší se svěřit do rukou odborníka, jenž vám vše pečlivě vysvětlí a ukáže. Najděte si tedy kurz, kde se vyučuje jóga pro začátečníky, a udělejte něco pro svou duši i tělo. Hodně zajímavých informací, hlavně o anandajóze naleznete na webu Anandajoga.cz.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..