Vousy jsou stále in. Jak o ně správně pečovat?

Vousy jsou stále in. Jak o ně správně pečovat?

Vousy jsou stále in. Jak o ně správně pečovat?

Kdo by si byl před deseti lety pomyslel, že pěstěný plnovous přijde opět do módy, a to i mezi mladými? Dnes jsou ovšem vousy trendem a spolu s nimi se vrací i barber shopy. Návštěva takového salonu jistě není každodenní záležitostí, proto byste se měli naučit o váš porost pečovat i sami.

Vousy jedině upravené

Mezi vzhledem elegána a dřevorubce je pouze tenká hranice, takže se nenechte unést radostí z bujného porostu brady a začněte zavčas upravovat i zastřihovat. Zanedbaný plnovous je nejen nepěkný, ale také může způsobovat nejrůznější kožní problémy. Péče o vousy zahrnuje čtyři kroky: mytí, hydrataci, úpravu a stříhání. Kosmetický průmysl na poptávku novodobých vousáčů svižně reaguje a zásobí obchody řadou odpovídajících produktů.

Aby byly vousy zdravé…

Lesk a nutnou výživu plnovousu dodají oleje, balzámy a kondicionéry. Přírodní oleje na vousy zabraňují lámání vousů, hydratují pokožku, a působí navíc jako změkčovadlo, takže s vousy jde pak lépe pracovat a na dotek tolik neškrábou. Navíc krásně voní, váš protějšek si tedy nebude mít nač stěžovat. Balzámy na vousy obsahují množství vitamínu, o výživu se tedy postarají stejně zdatně. Na rozdíl od olejů díky příměsi vosku výtečně tuží a pomohou vám udržet neposlušné vousy tam, kam patří. Klasickou volbou jsou také kondicionéry, jejichž aplikace je rychlejší. Stejně jako kondicionéry na vlasy často obsahují keratin, který výborně ochrání porost před vnějšími vlivy a dodá mu pořádný lesk.


Vousy jsou stále in. Jak o ně správně pečovat?

Čistota je polovina úspěchu

Opět není žádným překvapením, že nejen vlasy, ale i vousy by se měly dvakrát týdně mýt. Jednak se v nich usazuje každodenní prach a špína, zbytky jídla i částečky odumřelé kůže, jednak nelze neustále nanášet jednu vrstvu kosmetických přípravků na druhou. Šampony na vlasy vousům neprospívají a zbytečně by dráždily pokožku obličeje, kupujte proto jedině speciální šampony či mýdla na vousy.

Styling jako z barber shopu

Úprava vousů také vyžaduje jisté pomůcky, nedivte se proto, že máte v koupelně náhle plnější poličku než vaše přítelkyně. K vytvarování kníru či vousu musíte mít při ruce vosk, pro každodenní česání a narovnání zase slouží hřebeny a kartáče na vousy. Chcete-li skutečnou kvalitu, pořiďte si pomůcky z kančích štětin. Kromě česání je dále nutné hlídat, zda se růst plnovousu nevymyká kontrole a udržovat jeho tvar i kontury. Vaší pravou rukou by se tudíž měl stát praktický zastřihovač vousů s celou sadou vyměnitelných hlavic, které si poradí s jakoukoliv délkou strniště. Mezi moderními elegány se určitě najdou i příznivci tradiční břitvy, pracovat s ní ovšem už vyžaduje určitý cvik.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..