Vybavujeme kuchyni. Co v ní nesmí chybět?


Vybavujeme kuchyni. Co v ní nesmí chybět?

Říká se, že kuchyně je srdcem domu. Něco pravdy na tom určitě bude, jelikož v kuchyni velmi často trávíme poměrně velké množství času. Je proto dobré si ji adekvátně vybavit. Co by nemělo chybět primárně? Určitě:

  • Dostatečná pracovní plocha
  • Úložné prostory
  • Skříně na potraviny

Dále ale nesmíme zapomenout také na spotřebiče. Když mluvíme o potravinách, nezapomeňme na to, že se musí také chladit. Základem je tedy levné bílé zboží. Konkrétně lednice. Kromě velikosti, kterou vybíráme hlavně podle našich potřeb, je dobré zaměřit se také na energetickou úspornost. Co určitě dále přijde vhod, to je i prostorný mrazák, který by měl být součástí.


Na čem budete vařit?

Aby mohlo jídlo skončit na talíři, je třeba ho nejprve uvařit. K tomu samozřejmě poslouží sporák. Klasikou je dnes ten plynový. Není ale jedinou možností, jelikož velkým hitem posledních let jsou určitě moderní varné desky. A to jak klasické sklokeramické, tak i indukční. Nabídnou nejenom dobrý výkon, ale také jednoduchou údržbu, stejně jako kompaktní rozměry. Hravě je stačí umístit do kuchyňské linky a prostor pod nimi zůstává volný, díky čemuž ho můžeme využít i na uložení řady dalších věcí.

Neopomínejte na odsávání par

Nejsou to jenom pachy, ale jsou to i vodní páry, které během vaření vznikají. Co je třeba eliminovat? Aby načichl celý byt nebo dům, stejně jako je třeba eliminovat i to, aby se v kuchyni držela vlhkost. Třetí nezbytností je tedy nová digestoř. Ta by měla umět nabídnout nejenom dostatečný výkon, ale měla by být spojena také se světlem a chybět rozhodně nemusí ani skvělý a atraktivní design. Ideální v nerezu. Nyní už máte vše potřebné a můžete se zaměřit na nákup méně podstatných věcí, jako je třeba kávovar, toustovač, kontaktní gril, varná konvice a řada dalších různorodých doplňků do domácnosti. Zároveň ale myslete na to, abyste je měli kam umístit.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.