Jak na výběr koupelnové skříňky

Jak na výběr koupelnové skříňky

Nábytek do koupelny je potřeba vybírat pečlivě a s rozvahou. Koupelnové skříňky poskytují úložný prostor a zároveň se podílejí na designovém vzhledu celé místnosti. Jak správně zvolit vhodný typ a na co nezapomenout při výběru? To vám poradíme v tomto článku.

Vybírejte podle stylu koupelny

Pokud vyberete správný nábytek, celá místnost hned získá jiný vzhled. Právě odpovídající styl by měl být hlavním parametrem při výběru koupelnové skříňky. Zamyslete se nad tím, jaký design získá celá místnost po začlenění skříněk laděných do moderního či naopak klasického stylu. Záleží i na volbě barvy a uspořádání skříněk v koupelně. Teoreticky je možné celý postup otočit a zbytek koupelny naplánovat podle vysněných skříněk. Nakonec už zůstanou pouze detaily v podobě dávkovače na mýdlo a dalších dekorací.

Správné rozměry

Už máte vybraný přibližný styl vašich nových skříněk a na řadu teď přichází výběr konkrétních kousků podle předem zjištěných rozměrů. Snažte se změřit co nejvíce přesně prostor určený pro uložení koupelnových skříněk. Při výběru daného kusu dodržujte předem stanovené parametry. Tímto postupem se vyhnete potížím s nesedícím nábytkem kazícím celkový dojem. Do výpočtů nezapomeňte zahrnout případné spotřebiče, jako jsou pračka a sušička, a existenci poliček či dalších detailů.

Myslete na funkční využití

Když už víte, jaký styl nábytku do koupelny potřebujete a znáte jeho rozměry, přichází na řadu zapřemýšlet ještě nad tím, jestli opravdu pokryje všechny vaše nároky. Nabídnou vybrané koupelnové skříňky dostatek úložného prostoru? Vejde se vám do koupelny i pračka? Nepotřebujete větší skříňku nad umyvadlem? A jak to bude s rozmístěním poliček? Po zodpovězení všech těchto otázek přichází na řadu úspěšná realizace nové koupelny. Teď už jen zbývá doufat, že jste vybrali správně a skříňky vydrží dlouho krásné.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..