Vybíráme sedací soupravu

Vybíráme sedací soupravu

Obývací pokoj bývá spolu s kuchyní srdcem domu. A také centrem veškerého dění. V obýváku odpočíváme i se v něm bavíme. Zkrátka tu trávíme čas jako rodina. A všem těchto aktivitám by samozřejmě měl být přizpůsobený.
Co se stylu obývacího pokoje týče, ten by měl být v harmonii s vybavením celého bytu. Obývák zařízený starožitným nábytkem a moderní minimalistická kuchyně s čistými liniemi zřejmě nebudou nejvhodnější volbou. Samotný obývací pokoj nejvíce definuje sedací souprava, a proto její výběr neuspěchejte.

Jaký rozměr ?

Rozměry sedací soupravy volte s přihlédnutím k rozměrům místnosti, v níž se bude nacházet. Malá sedačka se ve velkém prostoru ztratí a velká malý prostor udusí. Sedací souprava zkrátka musí být tak akorát. Malé prostory si také spíše než plné sedačky zaslouží ty na nožičkách, které opticky zvětšují prostor. Není-li prostor vaším problémem, velikost sedačky přizpůsobte množství členů v domácnosti, respektive počtu lidí, kteří ji budou v jeden okamžik užívat. Zkrátka se na ni musí vejít.

Jaký materiál?

Dalším důležitým parametrem je materiál sedací soupravy. Ten je vhodné vybírat především s přihlédnutím ke stupni jejího vytížení. Máte doma malé děti a mazlíčky? V tom případě zřejmě nebudete investovat do bílé luxusní kožené sedací soupravy, ale do sedačky z materiálu nenáročného na údržbu a odolného vůči oděru. Vhodné jsou také snímatelné potahy, které jednoduše vyperete v pračce.

Jakou barvu?

Dalším bodem je barva sedací soupravy. Ta může být buď v harmonii se zbývajícím vybavením místnosti, nebo v jejím kontrastu. Elegantnější je spíše první možnost. Šmrnc ji pak snadno dodáte prostřednictvím plédů a dekoračních polštářků. Obzvláště pokud se vám je podaří sladit se závěsy.

Kam sedačku umístit?

Sedací souprava samozřejmě nepatří jen ke stěně. Pokud vám to prostory umožní, dopřejte jí dostatek místa okolo. Stejně tak se neobávejte umístit ji do rohu místnosti. Interiéru to z designového hlediska přidá na zajímavosti.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..