Výborný dárek pod stromeček? Vývojová deska Arduino

Vývojové desky Arduino jsou skvělou zábavou pro malé i velké. Po celém světě jsou tak rozšířené, že na internetu najdete spoustu návodů, a tak nebude problém se s nimi naučit pracovat. S Arduinem si můžete vytvořit vlastní lampu, elektronické šachy, robotické rameno, hudební nástroj nebo třeba detektor kouře. Budete potřebovat jen pár součástek a trochu programátorských dovedností.

Na Arduinu se dají tvořit jednoduché i složité projekty. Hrají si s ním dospělí i desetileté děti. Ať už jste začínající bastlíř, nebo máte nějaké zkušenosti, nejpoužívanější vývojové desky Arduino se vám budou líbit. A jakou vlastně vybrat? Je jich několik.

Nejmenší zástupce Arduino Nano

Malou deskou je Arduino Nano s mikrokontrolérem Atmel ATmega328, 32KB flash pamětí a 1KB EEPROM (levnější varianta disponuje procesorem ATmega168 a menší pamětí). Má 14 I/O pinů a 6 z nich podporuje PWM. Hodí se zejména pro finální produkty.


Nejznámější Arduino Uno

Nejznámější variantou je každopádně Arduino Uno, které se aktuálně prodává ve své třetí verzi. Je kompatibilní s drtivou většinou shieldů (rozšiřovacích desek). Nabídne napájecí konektor, 14 digitálních I/O a 6 analogových vstupních pinů.

Výkonné Arduino Mega

Komu jde o výkon, ten ať se podívá na Arduino Mega. Tato deska je větší, nejdelší strana měří 10 cm. Obsahuje výkonnější Atmel ATmega2560, má 54 digitálních pinů a 16 analogových vstupů. Hodí se pro 3D tiskárny, použití v automatizaci a jiných rozsáhlejších projektech. Není tolik vhodné pro přenosná zařízení, přece jenom jde o větší kousek.

Existují i jiné varianty

Výše popsané modely ovšem nejsou jediné. Existuje třeba i Arduino Due, super výkonné Arduino s 32bitovým procesorem architektury ARM. Zajímavé je také LilyPad Arduino používající se pro projekty kombinující elektroniku a látky. Vyrobíte si s ním třeba chytré rukavice nebo zástěru.

Fantazii se meze nekladou. Vývojové desky Arduino ani shield moduly k nim nejsou finančně nedostupné. Bohatou nabídku najdete v e-shopu Laskarduino.cz.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..