Jak vybrat jehličnan do okrasné zahrady

Jak vybrat jehličnan do okrasné zahrady
Jak vybrat jehličnan do okrasné zahrady

Zařizujete okrasnou zahradu? V tom případě by v ní rozhodně neměl chybět nějaký okrasný strom, který dotvoří její celkový vzhled. Jak vybrat ten pravý?

Charakteristika jehličnanů

Vybrat si samozřejmě můžete listnatý strom nebo okrasný jehličnan. Druhá varianta přitom přináší jednu nespornou výhodu. Ze zeleně se můžete těšit po celý rok. Jehličnanům se někdy také říká konifery, což v překladu znamená šiškonoši. Právě ty jsou totiž pro tento druh dřevin typické.

4 základní druhy jehličnanů

Existuje mnoho druhů jehličnatých stromů. V našem klimatickém pásmu je přitom vůbec nejvýznamnější řád borovicotvarých. Ten zahrnuje všechny jehličnany, které se u nás běžně vyskytují. Mezi ty patří například borovice, jalovec, jedle, tis nebo smrk. A jaké jsou charakteristické rysy těch čtyř zřejmě nejznámějších?

První z nich je borovice kleč. U ní je třeba pamatovat na to, že ke svému spokojenému růstu potřebuje dostatek prostoru. Zeleň přitom bude přinášet do zahrady po celý rok.

Druhou možnost představuje cypřišek tupolistý. Pokud jej najdete ve volné přírodě, možná vás překvapí jeho úctyhodná výška 20 metrů a šířka až 5 metrů. Má kuželovitý tvar a svěží barvu.

Jalovec čínský je zase vhodný pro osoby, které chtějí mít zahradu krásně provoněnou. Do vzduchu totiž v letních měsících uvolňuje příjemné silice.

Posledním adeptem je jedle korejská. Ta patří mezi vůbec nejoblíbenější okrasné dřeviny u nás. Je pro ni charakteristický elegantní štíhlý tvar a velmi zvláštní fialové šišky.

Více informací o okrasných stromech najdete na www.okrasne-stromy.cz.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.