Vybudujte si vlastní terasu. Není to tak složité

Vybudujte si vlastní terasu. Není to tak složité

Každá zahrada by měla mít alespoň jednoduchou formu posezení. Nicméně pokud máte tu možnost, klidně si vybudujte i něco většího. Konec konců, alespoň se vám tak zvýší cena pozemku, což rozhodně stojí minimálně za zamyšlení.

Proč terasu u domu?

Je jasné, že posezení můžete dát víceméně kamkoliv si zamanete, třeba k bazénu, nicméně mnohem praktičtější je ho situovat hned k domu. Jednak si tím často ušetříte práci se zastřešováním, jednak nebudete muset pro každý nesmysl běhat do domu přes půl pozemku.

Když zjistíte, že vám chybí například hořčice či pivo, budete to mít jen pár kroků do špajzu, respektive do lednice. Navíc hned u domu můžete snadněji zapojit mnohé užitečné elektrospotřebiče typu gril.

Dřevo je základ

Je samozřejmě možné vytvořit terasu bez jakékoliv úpravy terénu, nicméně v takovém případě se připravte na možnost, že se budete během delších dešťů venku rochnit v bahně. Přeci jen je lepší nějaké kvalitnější podloží vytvořit.

Existuje celá řada materiálů, ovšem dřevo je stále nejvíce v kursu. Je nejen krásné a hezky voní, ale zároveň je i teplé. Určitě nejde o maličkost. Zkuste se projít ráno po kameni a pak po dřevě. Rozdíl je diametrálně odlišný.

Vlastní práce

Dřevěnou podlahu si můžete postavit i svépomocí. Chce to však dobré vybavení nejen v podobě nářadí, ale i různých druhů doplňků. Jedním z těch nejdůležitějších jsou kupříkladu nerezové vruty, bez nichž žádnou dřevěnou konstrukci nedáte dohromady.

Velmi důležitou roli hrají i rektifikační terče. Ty jsou podstatné hlavně z důvodu zarovnání podlahy. Jejich absence by dokončení celého projektu notně zkomplikovalo. Velmi užitečné jsou i distanční podložky. Jejich úlohou je udržovat konstrukci v suchu. Díky tomu pak nebude podléhat hnilobě ani plísním.

Všechny tyto pomůcky a mnohem více lze najít například v obchodě Gardina.cz. Tento obchod se může pyšnit nejen vysokou kvalitou nabízených produktů, ale i příjemnými cenami.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..