Vychytávky, které usnadní váš úklid


Vychytávky, které usnadní váš úklid
Vychytávky, které usnadní váš úklid

Někdy je úžasné, jak se některým lidem daří udržovat své domovy dokonale čisté. A také mají zaměstnání a koníčky! Možná je to proto, že mají nějaké určité tipy a triky, které jim mají pomoci.

Stěrky na okna mohou pomoci sbírat vlasy z vašich koberců

Koberce mohou na každém místě působit útulně, ale jsou také velkým problémem, protože se v nich hromadí prach, chlupy z domácích mazlíčků a naše vlastní vlasy. Je opravdu těžké odstranit všechny tyto nečistoty běžným vysavačem – protože to prostě není dost silné. Naštěstí uživatelé internetu vědí, co mají dělat – stačí použít stěrku. Stačí trochu přejít na koberec. Vlasy a prach se vytáhnou nahoru a můžete je sbírat pomocí vysavače.

Tenisové míčky odstraní stopy oděru

K odstranění oděru použijte běžný tenisový míček. Nepotřebujete k tomu ani žádné čisticí prostředky. Stačí vzít světlý tenisový míček a otřít ho o něco špinavého.

Neobvyklý způsob odstranění zbytků z pánve

Ani ty nejagresivnější čisticí prostředky nemohou vždy odstranit všechny zbytky a pokud to uděláte příliš tvrdě, můžete povrch poškodit. Existuje však velmi účinný způsob, jak odstranit zbytky: na pánev nalijte trochu oleje a vložte ji na 20 minut do trouby. Zbytek se rozehřeje a přemění se na kapalinu, kterou lze snadno odstranit, když vychladne.


Vložte do pračky kuličku z alobalu, abyste odstranili statickou elektřinu

Chcete-li odstranit statickou elektřinu z prádla, vložte do pračky alobal. Stejnou kouli lze používat po dlouhou dobu – přibližně 6 měsíců.

Ve své myčce můžete umýt spoustu věcí

Navzdory jménu to není jen nádobí, které můžete umýt v myčce na nádobí. Zde je několik věcí, které můžete umýt: misku na mýdlo, držák na zubní kartáčky, zubní kartáčky, kuchyňské houbičky, plastové stínidla na lampy, štětce na make-up, misku pro domácí mazlíčky, police na lednici atd.

Napařovač nemusí být jen na oblečení

Napařovače oděvů mohou zcela změnit pravidla čištění domu. Jsou univerzální: můžete se zbavit mastnoty v troubě, umýt zrcátka a okna a vyčistit prach. Mrazničku můžete také rychle rozmrazit.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..