Výhody elektrokoloběžek a proč je upřednostnit před kolem

Výhody elektrokoloběžek a proč je upřednostnit před kolem
Výhody elektrokoloběžek a proč je upřednostnit před kolem

Elektrokoloběžky se pomalu, ale jistě stávají běžnými alternativními dopravními prostředky. A není divu – mají hned několik výhod oproti jiným dopravním prostředkům, navíc pokud nechcete hned investovat do vlastní, můžete ve větších městech prozatím využívat sdílené elektrokoloběžky.

Jsou ekologické

Snad největším kladem elektrokoloběžek je ekologická stránka. Jedná se o dopravní prostředek šetrný k životnímu prostředí, díky kterému se v budoucnu dost možná sníží počet aut v ulicích. A i v dnešní době se díky nim vyhnete dopravní špičce.

Jízda je snadná

Na rozdíl od klasických koloběžek disponují elektrokoloběžky elektrickým pohonem a akumulátorem. Tím jsou dobrou volbou i pro méně fyzicky zdatné jedince nebo v případě, že potřebujete urazit větší vzdálenost. Jízdu zvládne prakticky každý – stačí se několikrát odrazit a dál rychlost regulovat pomocí páčky na řídítkách.

Ačkoliv se při jízdě na elektrokoloběžce příliš nenadřete, neznamená to, že jízda na ní je zcela bez námahy. Naopak i při stání a držení rovnováhy zapojujete zádové svaly a střed těla, zatímco nohy tlumí otřesy a ramena pomáhají dopravní prostředek stabilizovat. To, že se během jízdy nezpotíte, je bonusem v případě, že na ní chcete dojíždíte do práce nebo do školy.

Můžete ji brát všude s sebou

Elektrokoloběžka je skladnější a přenosnější než třeba kolo. Díky tomu můžete bez problému kombinovat jízdu na koloběžce s cestováním hromadnou dopravou, ale nic vám nebrání ani sbalit ji s sebou na dovolenou a využít ji k rekreačním účelům.

Další výhodou, která mluví ve prospěch elektrokoloběžek, je poměrně nízká pořizovací cena. Vyjdou vás levněji než třeba motorka nebo automobil, ale také než elektrokolo. Přitom vám poslouží zcela obdobným způsobem.

Potřebujete poradit s výběrem elektrokoloběžky přesně pro vás? Obraťte se na e-shop Ecovehicle.shop, kde vám rádi a ochotně doporučí ten nejvhodnější produkt.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..