Výkup nemovitosti na stole. Na co si dát pozor?

Výkup nemovitosti na stole. Na co si dát pozor?
Výkup nemovitosti na stole. Na co si dát pozor?

Nemovitosti se prodávají a zase kupují. Je to přirozený proces, na kterém zbohatnou do jisté míry obě strany. Zatímco někdo získá investici, jiný peníze, které následně může vložit do čehokoliv si usmyslí. Někdy je však velmi těžké bytu či dům někomu udat. Důvodem je například pociťovaný kvap na koupi nemovitosti, jindy se dům nejeví zrovna atraktivní nebo na byt spadá věcné břemeno. V takových případech přichází na scénu výkup nemovitosti.

Co je to výkup nemovitosti

Výkup nemovitosti nebo také okamžitý výkup nemovitosti je služba, kterou můžete využít v případě, že potřebujete prodat své pomyslné břemeno na zádech během několika dnů, a to v nejlepším případě za hotové. Od prodeje skrze klasickou realitní kancelář se tedy liší nejen rychlostí, ale také typem výplaty financí.

Sice s sebou výkup domu či bytu nese jisté nevýhody (například nedostanete celých sto procent z kupní ceny nemovitosti, ale „jen” osmdesát, devadesát procent), je to stále skvělá možnost, jak získat potřebné peníze ihned, případně jak se zbavit břemena, i když je opředeno problémy.

Na co si dát pozor?

Klíčem k úspěšnému výkupu nemovitosti bez problémů je najít správnou společnost. Spolupracujte ideálně s někým, kdo už má za sebou historii, kdo má i jisté finanční a profesionální zázemí. Ruce pryč dejte od společností, které vás k něčemu nutí, případně jejich nabídka se vám jeví na první pohled až příliš skvělá (firma z obchodu musí vydělat, proto pokud vám to v některých případech přijde, že vydělat na prodeji druhá strana nemůže, zavání to).

Získané smlouvy je případně dobré projednat také s nezaujatou třetí stranou, kterou může být nezávislý právník nebo realitní makléř. Důvodem je hlavně opatrnost, přece jenom jsou ve hře miliony korun, nikoliv pár stovek.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..