Vylepšete své bydlení bez starostí díky rekonstrukci domu na klíč


Vylepšete své bydlení bez starostí díky rekonstrukci domu na klíč
Vylepšete své bydlení bez starostí díky rekonstrukci domu na klíč

Termín „na klíč“ je dnes již běžnou součástí slovníku mnoha stavebních firem. Do slova bez starostí jim můžete svěřit modernizaci prostor, změnu dispozic i rozsáhlou rekonstrukci domu na klíč včetně úpravy exteriéru. Zajistěte hladký průběh vaší přestavby a vyhněte se nejčastějším omylům, které jsme pro vás v tomto článku popsali. Přečtěte si také obvyklý průběh spolupráce se stavební firmou od vytvoření poptávky až po předání hotového díla.

Rekonstrukce domu na klíč je jednou z možností, jak přijít k vysněnému bydlení

Vedle stavby a koupě hotového domu existuje ještě poslední varianta. Řeč je samozřejmě o rekonstrukci, která může trvat i 2 roky a stát se doslova noční můrou, pokud se do ní pustíte sami bez stavební firmy a dopředu si vše nepromyslíte.

A proč se tedy lidé do rekonstrukce pouštějí? Nespornou výhodou koupě starého domu a jeho následné modernizace je možnost vlastnit bydlení ve starší zástavbě s výbornou infrastrukturou a občanskou vybaveností, což bývá nedostatek satelitů, které jsou mnohdy vybudované narychlo.

Starý dům k rekonstrukci vs. novostavba.

Množství problémů vzniká ještě před zahájením rekonstrukce

ZVAŽTE, JAKÉ JSOU VAŠE FINANČNÍ MOŽNOSTI

Pamatujte, že ať už se pouštíte do jakkoliv velkého projektu, klíčové jsou vždy vaše finanční možnosti. Je nutné počítat s tím, že konečný rozsah prací vyjde mnohdy najevo až v průběhu rekonstrukce, proto si nastavte takový rozpočet, který vám zajistí, že nebudete muset za žádných okolností slevit ze svých požadavků. Nechte si bokem i finanční rezervu na řešení případných problémů.

VĚNUJTE ČAS PŘÍPRAVĚ A NIC VÁS NEZASKOČÍ


Nezapomeňte ani na záložní variantu. Jakákoliv odchylka by představovala prodražení a prodloužení doby rekonstrukce, proto si vše naplánujte předem, aby vás opravdu nic nepřekvapilo. Počítejte také s jistým zdržením plynoucím ze lhůt stanovených stavebním úřadem.

SVĚŘTE SE DO RUKOU ZKUŠENÉ FIRMY

Možná si teď říkáte, že to hravě zvládnete svépomocí, ale myslíte si, že budete mluvit stejně i v momentě, kdy se objeví nějaký problém? Nebyli byste první ani poslední, kteří přecenili své síly, když se rozhodli neoslovit specializovanou firmu. Pamatujte, že odstraňování chyb, které byste svou neodborností způsobili, vás mohou vyjít opravdu draho.

VYHRAĎTE SI DOSTATEK ČASU NA VÝBĚR DODAVATELE

Výhodou rekonstrukce na klíč je skutečnost, že celý projekt zastřeší jedna jediná firma. To může být samozřejmě i úskalím v případě, že s výsledky práce daného dodavatele nejste spokojeni. Pokud se pustíte do kompletní rekonstrukce, je na místě i výběr nestranného stavebního dozoru, který dohlédne na kvalitu odvedených prací.

Rekonstrukce od A do Z

  • Každému výběru dodavatele rekonstrukce na klíč předchází konzultace spolu s prohlídkou zakoupené nemovitosti. Sdělíte zamýšlený rozsah rekonstrukce a vaše požadavky. Na základě předaných informací dostanete nabídku spolu s orientačním rozpočtem.
  • Po odsouhlasení rozpočtu dostanete podrobný harmonogram prací a podepíšete smlouvu o dílo a předávací protokol o stavbě.
  • Domluvíte si kontrolní dny spolu s termínem předání hotového díla.
  • Dodavatel pro vás před zahájením přestavby zajistí projektovou dokumentaci a vyřeší veškeré formality na úřadech.
  • Dodavatel pro vás na základě vašich požadavků vypracuje vizualizaci, jak by mohlo vaše nové bydlení vypadat.
  • Před začátkem rekonstrukce je nutné prostory vyklidit a vybrat materiály.
  • Během kontrolních dnů se setkáte s koordinátory stavby a konzultujete případné změny.
  • Po předání domu zaznamenáte do předávacího protokolu případné změny a domluvíte si termín jejich odstranění.

Co by pro vás bylo rozhodující při výběru dodavatele rekonstrukce na klíč? Vybrali byste si stavební firmu spíše podle zkušeností nebo ceny?

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..