Vyplatí se v této době koupit pozemek a postavit dům?

Vyplatí se v této době koupit pozemek a postavit dům?

Přemýšlíte nad vlastním bydlením, ale nevíte, jestli je právě teď ta vhodná chvíle na nákup pozemku a postavení domu? V takovém případě vám může pomoci následující článek, kde najdete hned několik důvodů, proč zbytečně nečekat, ale naopak se do výstavby pustit co nejdříve. Pokud máte dostatek financí a dosáhnete případně na hypoteční úvěr, skutečně není na co čekat.

Vyhledejte si pozemek na prodej

Prvním krokem při hledání vlastního bydlení je koupě pozemku. Bohužel lukrativní pozemky na prodej v dobrých lokalitách jsou rychle pryč a velmi dobře si drží svou cenu. Z toho důvodu je jasné, že musíte pravidelně sledovat nabídku. Jakmile se objeví prodej pozemku, který se vám zamlouvá, na nic nečekejte a vyrazte na prohlídku. Nezapomeňte také zkontrolovat, v jaké vzdálenosti jsou všechny potřebné inženýrské sítě.

Výstavba nového domu

Až budete mít pozemek koupený, přichází na řadu výstavba domu. Stavební práce i materiál v poslední době zdražují, takže čím dříve začnete, tím výhodnější může stavba být. Při výběru správné firmy může být dobrou volbou výstavba domu na klíč. Jindy zase vychází lépe stavba svépomocí s využitím specialistů na odpady, elektřinu a podobné kvalifikované práce.

Koupě staršího domu a jeho oprava

Další variantou pro zařízení vlastního bydlení je koupě domu. Pokud nemáte prostředky na novostavbu, budou stačit jiné domy na prodej, které jsou určené k rekonstrukci. Každý prodej domu je potřeba pořádně prověřit a ty dobré nabídky opět mizí velmi rychle. Jakmile si tak všimnete lukrativní nabídky, co nejdříve se pusťte do akce, protože možná právě tohle bude vaše nové bydlení. Vzhledem k aktuálnímu velkému zájmu o nemovitosti jsou ceny poměrně vysoko, ale do budoucna většina odborníků nepředpokládá žádné výraznější ochlazení trhu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..