Vyrobte si domácí kosmetiku z kávy


Vyrobte si domácí kosmetiku z kávy
Vyrobte si domácí kosmetiku z kávy

Výroba kosmetiky doma přináší celou řadu výhod. Především ulehčíte životnímu prostředí a přeci jen domácí produkt často udělá větší radost. Vyzkoušejte proto výrobu svého vlastního produktu i vy.

Káva a kofein

Káva jako nápoj je ceněna pro své účinky proti únavě, mnozí z nás kávu považují za blahodárný mok, který pozitivně ovlivňuje také psychickou stránku našeho těla. Kofein má však také velký potenciál v kosmetice, i pro pokožku totiž poskytuje celou řadu kladných účinků. Působí jako silný antioxidant, čímž zlepšuje kvalitu pokožky a zpomaluje její stárnutí, což je jistě vítaný účinek. Také vyrovnává pH pleti a zajišťuje dostatečnou hydrataci.

Kofeinové sérum

Kofein je známý pro svůj účinek v boji proti únavě a nedostatku spánku, užívat ho však můžete nejen vnitřně, ale také zevně. Na kruhy pod očima se hodí pro svou schopnost podpořit cirkulaci krve, tvorbu kolagenu a také zpevnění pokožky. Zabraňuje také zadržování vody a může vám tak pomoci zbavit se otoku, který je v očním okolí při únavě poměrně častý.


Základem pro vytvoření takového séra jsou dvě lžíce čerstvě namleté kávy a čtyři lžíce oleje. Může se jednat například o šípkový, rýžový, avokádový olej, nabízí se jich celá řada. Přidat můžete také vitamin E, který také příznivě ovlivní stav pokožky. Stačí nechat kávu několik dní louhovat v oleji, poté přecedíte, naplníte do vhodné lahvičky a můžete s radostí začít používat, kdykoliv budete chtít.

Kávový peeling

Káva působí na tělo velmi blahodárně, může vám pomoci v boji proti celulitidě nebo akné, pomáhá totiž s uvolňováním pórů. Kávový peeling je tak rozhodně věc, která se vám v koupelně bude hodit. Jeho výroba je velmi variabilní, jedinými složkami, které jsou nutné, je káva a olej, nejlépe makadamiový. Vhodné je přidat také kastilské mýdlo, které usnadní smývání peelingu a nebude tak nikde ulpívat. Dále můžete přidat libovolnou vonnou esenci, vitamin, nebo třeba také koupelovou sůl. Možností se zde nabízí opravdu mnoho.

Kávové produkty jsou opravdu jednoduché na výrobu a přináší úžasné výsledky pro vaši pokožku. Neváhejte tak proto vyzkoušet tento druh produktu, navíc se domácí produkt může také hodit jako krásný vánoční dárek.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..