Vyrobte si domácí kosmetiku z kávy

Vyrobte si domácí kosmetiku z kávy

Vyrobte si domácí kosmetiku z kávy

Výroba kosmetiky doma přináší celou řadu výhod. Především ulehčíte životnímu prostředí a přeci jen domácí produkt často udělá větší radost. Vyzkoušejte proto výrobu svého vlastního produktu i vy.

Káva a kofein

Káva jako nápoj je ceněna pro své účinky proti únavě, mnozí z nás kávu považují za blahodárný mok, který pozitivně ovlivňuje také psychickou stránku našeho těla. Kofein má však také velký potenciál v kosmetice, i pro pokožku totiž poskytuje celou řadu kladných účinků. Působí jako silný antioxidant, čímž zlepšuje kvalitu pokožky a zpomaluje její stárnutí, což je jistě vítaný účinek. Také vyrovnává pH pleti a zajišťuje dostatečnou hydrataci.

Kofeinové sérum

Kofein je známý pro svůj účinek v boji proti únavě a nedostatku spánku, užívat ho však můžete nejen vnitřně, ale také zevně. Na kruhy pod očima se hodí pro svou schopnost podpořit cirkulaci krve, tvorbu kolagenu a také zpevnění pokožky. Zabraňuje také zadržování vody a může vám tak pomoci zbavit se otoku, který je v očním okolí při únavě poměrně častý.

Základem pro vytvoření takového séra jsou dvě lžíce čerstvě namleté kávy a čtyři lžíce oleje. Může se jednat například o šípkový, rýžový, avokádový olej, nabízí se jich celá řada. Přidat můžete také vitamin E, který také příznivě ovlivní stav pokožky. Stačí nechat kávu několik dní louhovat v oleji, poté přecedíte, naplníte do vhodné lahvičky a můžete s radostí začít používat, kdykoliv budete chtít.

Kávový peeling

Káva působí na tělo velmi blahodárně, může vám pomoci v boji proti celulitidě nebo akné, pomáhá totiž s uvolňováním pórů. Kávový peeling je tak rozhodně věc, která se vám v koupelně bude hodit. Jeho výroba je velmi variabilní, jedinými složkami, které jsou nutné, je káva a olej, nejlépe makadamiový. Vhodné je přidat také kastilské mýdlo, které usnadní smývání peelingu a nebude tak nikde ulpívat. Dále můžete přidat libovolnou vonnou esenci, vitamin, nebo třeba také koupelovou sůl. Možností se zde nabízí opravdu mnoho.


Kávové produkty jsou opravdu jednoduché na výrobu a přináší úžasné výsledky pro vaši pokožku. Neváhejte tak proto vyzkoušet tento druh produktu, navíc se domácí produkt může také hodit jako krásný vánoční dárek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..