Vyzkoušejte v domácnosti efektivní triky a usnadněte si život


Vyzkoušejte v domácnosti efektivní triky a usnadněte si život

Někdy domácí práce zaberou příliš mnoho času. A často se to stává, protože neznáme efektivní vychytávky. Zkoušeli jste někdy odstranit fixu například pomocí přípravků na úpravu vlasů? Nebo jste věděli, že stačí zchladit povlak na polštář, aby se vám během teplých nocí pohodlně spalo? 

Zmrazený vosk z oblečení odstarníte snadněji

Proces odstraňování vosku z nábytku nebo tkanin může poškodit jejich povrchy. Příště položte na voskovou kapku na několik minut kostku ledu nebo plastový sáček naplněný ledem. Když vosk zmrzne a ztvrdne, můžete jej snadno odstranit jedním pohybem.

Ocet odstraňuje pachy z mikrovlnné trouby

Speciální funkce odstraňování zápachu moderních „mikrovlnek“ nejsou vždy tak účinné, jak by měly být. Kromě toho ne vždy pomůže se špínou, kterou není tak snadné vyčistit. Chcete-li vyřešit oba problémy najednou, vložte do mikrovlnné trouby misku (2 šálky) vody se 2 lžícemi octa a zapněte ji na 5 minut. Výpary octa odstraní pachy a znečištění zjemní, stěny pak budete muset jen otřít hadříkem.

Vyzkoušejte v domácnosti efektivní triky a usnadněte si život

Z koberce odstraňte mastné skvrny kukuřičným škrobem

Pomocí kukuřičného škrobu odstraňte z koberce čerstvou mastnou skvrnu. Nasypte škrob na špinavý povrch a nechte ho tam působit 15 až 20 minut. Poté oblast vysajte a skvrna beze stopy zmizí.


Prostředky na úpravu vlasů pomáhají odstranit trvalý fix z jakéhokoli povrchu

Pokud vy nebo vaše děti obarvíte stůl fixou, vezměte si jakýkoli přípravek na úpravu vlasů, například pěnu nebo sprej, postříkejte jím potřísněné místo a otřete ubrouskem nebo vatovým tampónem.

Připevněte oboustrannou lepicí pásku na kartáč nebo koště, abyste shromáždili všechny vlasy z podlahy

Vyčistit všechny vlasy z koštěte je docela únavné. Tuto práci si můžete zjednodušit nalepením oboustranné lepicí pásky na štětiny koštěte. Tímto způsobem se na něj většina uvolněných vlasů přilepí a budete muset po čištění vyčistit pásku z kartáče a odhodit ji se zbytkem nečistot.

Vyzkoušejte v domácnosti efektivní triky a usnadněte si život

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..