Jak vyzrát na problémy, které k vám směřují skrz okno?


Jak vyzrát na problémy, které k vám směřují skrz okno?

Bez oken se v interiéru neobejdete, jelikož právě díky nim se vám do domu nebo do bytu dostává dostatek denního světla, ale i vzduchu. Zároveň je tato součást domácnosti i zdrojem několika problémů. My se podíváme na to, jak na ně vyzrát.

Teplo

Hlavně v létě to může být celkem velký problém. Během léta dochází k tomu, že sluneční paprsky prostupují skrz vaše okno a interiér až nadměrně ohřívají. A to může vytvářet nesnesitelné teploty. Pokud nutně nechcete kupovat klimatizaci, zkuste interiérové rolety. Ty stačí zatáhnout, díky čemuž slunce přes danou plochu neprojde. Při tropických teplotách osvědčená možnost, jak doma udržet příjemné klima.

Světlo z ulice

Hlavně během noci to může být celkem velký problém, pokud chcete spát. Hlavně na sídlištích je ulice velkým zdrojem světla. A jak to vyřešit a konečně se bez problémů vyspat? Pomoci mohou jak zmíněné rolety, tak mohou přijít vhod také žaluzie. Obojí stačí jenom zatáhnout a je hotovo. Uvidíte, že konečně docílíte požadované tmy.


Hmyz

Větrání je velmi důležité, a to především proto, abyste do interiéru dostali čerstvý vzduch. Zároveň se ale může otevřeným oknem do vašeho domu nebo bytu dostat i hmyz. Nejčastěji potom:

  • Mouchy
  • Komáři
  • Vosy

Jak zajistit, aby se k vám nedostal? Nemusí to být nutně jenom odpuzovače. Lepší volbou je mechanická překážka, kterou vytvoří levné sítě proto hmyzu. Osvědčená volba jak pro klasická okna, tak samozřejmě také pro balkonové dveře. Bez obav z omezení celkového používání.

Oslňující světlo

Máte okna na východ nebo na západ, z čehož plyne i celkem výrazné oslnění? Není nic jednoduššího, než na něho vyzrát. Jak na to? Může to být třeba závěs, stejně jako již zmíněná roleta, nebo žaluzie. Ty mají v tomto ohledu největší plus, jelikož můžete sami nastavit požadovaný sklon a prostupnost světla. I na tento problém tak jednoduše a levně vyzrajete.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..