Z jedničkářů trojkaři: Problémů s online výukou je stále více

Z jedničkářů trojkaři: Problémů s online výukou je stále více
Z jedničkářů trojkaři: Problémů s online výukou je stále více

Kupčení s testy, opisování i zhoršené známky premiantů. To je jen strohý výčet problémů, které má aktuální online výuka na svědomí. Jaké je řešení?

Online výukamá své mouchy. V posledních týdnech se ale ukazuje, že problémů je mnohem víc, než se původně očekávalo. Zásadním problémem je především pokulhávání premiantů, kterým přechod do online prostředí příliš nesvědčí.

Premianti trpí

Premianti by měli být pokladem celé školy. V posledních měsících se ale ukazuje, že videokonference a online prostředí mnohým z nich příliš nesvědčí. V distanční výuce odpadají nejen psychicky, ale také po stránce výsledků. Najednou poznávají, jaké to je mít problémy s učením. Podle pedagogů je na vině především jejich vnitřní motivace. Rodiče ovšem vidí problém úplně někde jinde – v učitelích.


Není žádné tajemství, že někteří učitelé pojali online výuku jako dovolenou – zasílají svým studentům úkoly a odpovídají pouze na nejnutnější dotazy. Jiní se zase s vysvětlováním látky příliš nemažou a snaží se výklad co nejvíce zkrátit. Na to nejspíše doplácí i premianti, kteří v některých případech potřebují více času na pochopení. Tomu nedopomáhají ani mnohdy kratší školní hodiny a nutnost zpracovávat spoustu domácích úkolů.

Vysvědčení pouhým cárem papíru

Online výuka taktéž naprosto zničila respekt k učitelům. Nedá se sice říct, že by opisování předtím vůbec neexistovalo, nyní ale bují naplno. Žádaným zbožím na studentském trhu jsou nejen správné odpovědi, ale také úkoly a testy. Jakmile má student k dispozici otázky, na které se bude učitel ptát, nemají ani premianti motivaci dávat do učení maximum.

Zdá se tedy, že má online výuka mnohem více problémů, než se očekávalo. Vysvědčení kvůli výše zmiňovaným problémům ztratí na hodnotě, učitelé zase na respektu. V tuto chvíli se tedy zdá, že prezenční výuka tradičním způsobem je zatím to nejlepší, co je možné provést. Dokud tedy někdo nepřijde s něčím zajímavějším a účinnějším.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..