Začátek podnikání vyžaduje nápady. Nebo ne?


Začátek podnikání vyžaduje nápady. Nebo ne?
Začátek podnikání vyžaduje nápady. Nebo ne?

Každý člověk se chce jednoho dne octnout na vlastní noze. Chce pracovat pro sebe, nikoli pro ostatní, a tak se snaží vstoupit do světa podnikání. Jenže zatímco někdo má nápad, s čím do světa podnikání vejít, jiní nápad postrádají a jsou z toho smutní. Myslí si, že bez nápadu nemohou vstoupit do světa byznysu. Jenže ono to tak ve skutečnosti není. Věděli jste, že dnes existuje takzvaná franšíza čili franchising?

Franchising je způsob podnikání, kdy po odkupu licenční smlouvy může člověk otevřít pobočku už fungující značky. Během lusknutí prstu se tak můžete stát součástí například firmy Extéria Market, která má na trhu už známé jméno a má své stálé klienty.

Franchising jako nástup do už rozjetého vlaku

Mnozí lidé se stále domnívají, že do světa byznysu vstoupí jedině tak, že realizují svůj nápad. Jenže jelikož je na trhu dneska prakticky cokoli a je nabízeno opravdu všechno, na co si člověk vzpomene, není tak snadné přijít s originální myšlenkou. I přes nedostatek originálních nápadů však lidé touží po vstupu do podnikání a franchising, o kterém již byla řeč, je v tomto případě opravdu skvělou alternativou podnikání.

Sice se nemůžete označit za vlastníka dané společnosti, na druhou stranu se s tímto podnikáním pojí nižší riziko krachu společnosti. Krach bohužel přichází do dvou třetin společností a ke dvěma třetinám živnostníků v prvních pěti letech. S franšízou se tomu můžete případně vyhnout. Navíc se s franšízovým podnikáním pojí spíše vyšší riziko úspěchu.

Česká republika jako dobré místo pro podnikání

Ať už se rozhodnete pro franchising nebo dáte přednost vlastní podnikatelské činnosti, Česká republika je ideálním místem k tomuto kroku. Právě naše republika poskytuje poměrně dobré zázemí. Vždyť odvody nejsou příliš vysoké a svému nebo franšízovému podnikání se můžete věnovat opravdu naplno.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..