Začněte řešit Vánoce s předstihem! Ušetříte si nervy i peníze


Začněte řešit Vánoce s předstihem! Ušetříte si nervy i peníze
Začněte řešit Vánoce s předstihem! Ušetříte si nervy i peníze

Do nejkrásnějších svátků v roce zbývá ještě několik dlouhých týdnů. Podle aktuálních průzkumů Češi začínají s nákupem dárků právě začátkem listopadu. Jsou však i tací, kteří mají už od října takzvaně vystaráno. Pokud mezi ně nepatříte, ale chcete si užít letošní Vánoce v klidu a pohodě, máme pro vás pár rad a tipů, jak na to.

Poptávka po půjčkách je vyšší, než v jiných částech roku

Podle vyjádření zástupců některých bankovních i nebankovních společností, se poptávka po půjčkách nejrůznějšího druhu pravidelně zvyšuje právě před Vánoci. Řada z nás si totiž musí půjčit nejen na vánoční dárky, ale také třeba na větší předvánoční nákupy anebo výzdobu. Nárůst oproti jiným částem roku je asi desetiprocentní. Je to dobře?

Možná bychom si měli uvědomit pravdou podstatu Vánoc, která spočívá ve vzájemné blízkosti, návštěvách rodiny a pohodovém sdílení bez všudypřítomného stresu a chaosu. Ačkoli to obchodníci vidí jinak, Vánoce nejsou o hromadách dárků a prohýbajících se stolech. Ještě než vyrazíte do obchodu, mějte tohle na paměti.

Dárky řešte s předstihem a využívejte listopadových akcí

Jsou samozřejmě i tací, kteří pravidelně ve Štědrý den pobíhají po nákupních střediscích a narychlo shánějí dárky pro své nejbližší. Zbytečně si tak ale přidělávají stres, kterého je před Vánoci i bez toho dost. Proto nenechávejte nákup dárků na nejzazší termín a začněte ho řešit s předstihem. Ideálně už během měsíce října anebo listopadu.

Právě listopad totiž nabízí několik zajímavých akcí, díky kterým si můžete ušetřit nervy i peníze. Jedním z nich byly již proběhlé Dny dopravy zdarma, druhým je Black Friday – akce, která k nám přišla ze zahraničí a umožňuje ve vybrané dny nakoupit spotřební elektroniku a zboží se slevou, čítající několik desítek procent.


Kvůli Vánočním dárkům se nezadlužujte

V současné době splácí nějaký druh půjčky asi 40 % Čechů. Proti každému třetímu z nich je navíc vedena exekuce. Půjčit si na nové bydlení anebo vybavení domácnosti či automobil je v některých případech nevyhnutelné. Brát si ale půjčky na Vánoční dárky anebo luxusní dovolenou u moře je poměrně nerozvážné.

Je spousta lidí, kteří splácí vánoční půjčku ještě na jaře anebo dokonce v létě následujícího roku. Pokud se bez půjčky přeci jen neobejdete, měli byste vědět, jak ji vybírat. Máme pro vás praktické „předvánoční“ desatero:

  1. Nezbytnost půjčky důkladně promyslete
  2. Půjčujte si pouze nezbytně nutnou částku
  3. Porovnejte jednotlivé nabídky půjček a úvěrů
  4. Oslovujte pouze známé a ověřené poskytovatele
  5. Zjistěte si o dané půjčce maximum informací
  6. Ověřte termíny splatnosti půjčky
  7. Půjčku nevybírejte pouze na základě úroku
  8. Zjistěte si také hodnotu RPSN
  9. Nezapomínejte na splátky půjčky
  10. V případě problémů neprodleně kontaktujte věřitele

Pokud vás v bance odmítli, zkuste své štěstí u některé z nebankovních společností. Ty obvykle nabízí i půjčky bez doložení příjmu anebo půjčky bez registru. Mějte ovšem na paměti, že tyto půjčky budou zatíženy vyšším úrokem. Společnost, která je poskytuje, si totiž musí nějakým způsobem kompenzovat vzniklé riziko. Abyste nešlápli vedle, zapátrejte také v internetových fórech a diskuzích, kde se dozvíte podstatné informace a zkušenosti reálných spotřebitelů.

Vánoce na poslední chvíli? I pro ně existuje řešení

Jestliže jste letošní Vánoce z jakéhokoli důvodu začali řešit na poslední chvíli, nezoufejte. Schází-li vám peníze, existují naštěstí i rychlé půjčky ihned na účet. Jednoduše o ně požádáte online, počkáte si na schválení žádosti a peníze obdržíte na bankovní účet či v hotovosti (dle požadavků klienta). Některé společnosti dokonce nabízí akci v podobě první půjčky zdarma, která se zvláště před Vánoci hodí.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..