Zahradní altány na gardenway.cz jsou skvělou inspirací i pro vaši zahradu

Zahradní altány na gardenway.cz jsou skvělou inspirací i pro vaši zahradu

Zahrada bez altánu – to rozhodně není to pravé. Altán je zázemí, které vytváří opticky oddělené a často chráněné místo na zahradě. Díky němu nás domů nezažene pečící sluníčko ani déšť a zahradu s nádhernými výhledy si tak máme možnost užívat bez ohledu na počasí. Mnohdy i v zimě. Jaký altán si vybrat?

Není zahradní altán jako zahradní altán. Pergoly se obvykle stavějí jako ze třech až čtyřech stran otevřené přistíněné, ev. zastřešené stavby. Často jsou přisazené ke stěně domu, nebo k jiným zděným stavbám, třeba kolnám, stodolám, někdy garážím. Za altánek se obvykle považuje stavba někde v prostoru. Může mít podobu romantické kruhové či mnohaúhelníkové stavby, ale i zahradního domku s uzavřenou a někdy současně otevřenou částí.

Dřevo i kov do zahrady patří

Na stavbu pergol a altánů se tradičně využívá dřevo. Vypadá krásně, dává zahradě přírodní charakter, ale nevýhodou je nutnost pravidelné údržby. Stále častěji se na zahradách používá kov. Často ocel s kvalitní povrchovou úpravou (pozink + profilaky), nebo hliník. Ten je skutečně bezúdržbový s extrémní životností i odolností. Navíc vypadá krásně a nepokazí genius loci žádné zahrady. Do moderní zahrady patří spíše kovový altán či pergola. Podívejte se na zahradní altány na gardenway.cz a inspirujte se pro stavbu svého zahradního přístřešku.

Zastřešení se vždy hodí

Přestože narazíte na pergoly, které jsou jenom stíněním, obvykle připraveny na popínavé rostliny, určitě byste neměli zůstat jen u nich. Vždy se hodí altán se zastřešením. Střecha může být neprůhledná, z některé z běžných střešních krytin, praktická je však průhledná z polykarbonátu, kterou proniká dostatek světla.

Kdy je čas pustit se do stavby?

Kdo si chce pod zahradním přístřeškem užít celou sezónu, rozhodně by se měl právě teď poohlížet nejen po inspiraci, jaký altán postavit, ale i po dodavateli altánu na klíč. Koupit altán na klíč a sestavit si jej pak vlastními silami je dnes nejžádanější způsob stavby zahradního přístřešku. Ke stavbě se dají využít podzimní i zimní měsíce a být na jaro již 100% připraveni. Nenechte si z nadcházející sezóny ujít ani jediný den, který můžete s partnerem, s dětmi, s přáli či na home office strávit pod vaší novou zahradní pergolou.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..