Zařizujete si kuchyni? Mějte vše řádně spočítané

Zařizujete si kuchyni? Mějte vše řádně spočítané
Zařizujete si kuchyni? Mějte vše řádně spočítané

Investovat do nové kuchyně se zdá být snadný krok. Máte připravený jistý obnos a očekáváte, že za něj dostanete kuchyňský kout podle vašeho gusta. Jenže aby mohly být vaše požadavky splněny, musíte výrobcům kuchyní alespoň nastínit, jaké jsou vaše představy. A kromě toho je zapotřebí všechno správně propočítat, abyste neinvestovali do místnosti, která nebude odpovídat rozměrům vašeho domova.

Dvakrát měř, jednou řež

Ať už jste na samotném začátku, kdy se teprve rozhodujete nad podobou pracovní desky nebo jste v bodě, kdy objednáváte kuchyňské dřezy a k nim dostatečně spolehlivé, funkční a plně praktické baterie, platí jedno známé pravidlo, respektive pořekadlo – dvakrát měř a jednou řež.

Změřit si budoucí kuchyni není tak těžké. Důležité je zjistit, jaká je ideální výška pracovní plochy. Vedle této informace vás bude dozajista zajímat i délka odkládací plochy a délka pracovní plochy. Zjistěte si také hloubku skříněk (standardně se pohybuje okolo šedesáti centimetrů), ale hloubka se samozřejmě může lišit.

A co ostrůvek?

Pokud jste se vrhli do zbrusu nové kuchyně, možná přemýšlíte nad ostrůvkem. Mluvíme o velice poutavém a zajímavém prvku kuchyňského koutu, z něhož se stal doslova trend. Je třeba konstatovat, že takový prvek se hodí pouze do větších domácností, respektive do větších kuchyní, kde si může zabrat dostatek místa. V menších bytových jednotkách pro něj není zrovna místo.

Obecně však mluvíme o velice praktickém prvku, který si oblíbí všichni členové domácnosti. Řada lidí si při zřizování kuchyně říká, že tento prvek nebude zapotřebí, že ho nikdo nebude využívat, ale později zjistí, že kdyby do něj neinvestovali, velice by litovali. Barové židle stojící u ostrůvku jsou totiž nejvíce využívané stejně jako samotný ostrůvek, u kterého se nejen vaří.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..