Jak zastavit padání vlasů

Jak zastavit padání vlasů

Vlasy – koruna krásy, tvrdí jedno pořekadlo a my mu musíme dát za pravdu. Bohužel, ne vždy jsou naší ozdobou, spousta z nás se totiž potýká s jejich vypadáváním. Většinou tento problém svádíme na genetické dispozice, odborníci však tvrdí něco jiného. „Spouštěči“ jsou v devadesáti procentech případů nemoci a civilizační vlivy jako stres, nevhodné životní prostředí a špatný životní styl. Existuje vůbec způsob, jak padání vlasů zastavit nebo nezbývá než se s ním smířit?

Vhodná kosmetika

Nechte si od kadeřnice doporučit vhodné přípravky. Nesprávná péče se zatěžujícím složením totiž může přispět k nadměrnému padání vlasů. Účinným spolubojovníkem je kvalitní profesionální vlasová kosmetika, je však třeba aplikovat ji pravidelně a důsledně. Na trhu seženete posilující a aktivující šampony, kondicionéry či intenzivní séra. Vhodné jsou výrobky s obsahem keratinu a dalšími stimulujícími látkami, které podpoří růst vlasů.

Úprava jídelníčku

Nic naplat, strava je klíčovým aspektem celého našeho zdravotního stavu, a tak se pochopitelně podílí i na kvalitě našich vlasů. Chcete-li se pyšnit krásnou zdravou hřívou, vyhněte se drastickým redukčním dietám. Do jídelníčku zařaďte potraviny s vysokým obsahem bílkovin, minerálů a vitamínů. Vsaďte hlavně na vitamíny na vlasy jako železo, zinek a křemík, z vitamínů se soustřeďte na ty ze skupiny B a na „céčko“. První viditelné výsledky, tedy snížení nadměrného vypadávání vlasů a celkové zlepšení, byste měli pozorovat asi po třech měsících. Živiny do těla dostávejte hlavně vhodnými potravinami, jako jsou luštěniny, ryby, semínka, oříšky, ovesné vločky, ovoce a zelenina. Také vám mohou pomoci doplňky stravy.

Očista ledvin

Lví podíl na kvalitě vlasů sehrávají podle alternativní medicíny ledviny. Aby správně fungovaly, je potřeba posílit je a dostat je zpět do rovnováhy. Zařaďte dostatek zásadotvorných potravin, ideální je syrová zelenina a ovoce, jako meloun, hroznové víno, meruňky, broskve, dále celozrnné pečivo, slunečnicová semínka, mák, za studena lisované oleje a zelený čaj. Vyškrtněte naopak všechny alkoholické nápoje, sladké a sycené limonády, kávu, umělá sladidla a bílé a kynuté pečivo.Cesta za krásnými vlasy je sice dlouhá, avšak rozhodně se vyplatí – výsledky totiž stojí za to.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..