Zažijte něco nového, vzlétněte do oblak!


Zažijte něco nového, vzlétněte do oblak!
Zažijte něco nového, vzlétněte do oblak!

Pozorovali jste někdy letadla na obloze a zatoužili jste býti jeho pilotem? Nebo si přejete k řízení alespoň přihlížet? Chcete vidět svět z výšky a určovat si sami, kam poletíte? Nic vám nebrání, můžete se přihlásit do letecké školy a absolvovat letecký výcvik, kde se naučíte vše potřebné k řízení letadla. Splňte si konečně svůj sen!

Čím létat?

Typ leteckého kurzu se odvíjí od toho, jakým typem zařízení si přejete létat. Láká vás řízení vrtulníku? Vrtulník má tu výhodu, že s ním můžete přistát i mimo letiště. Výcvik soukromého pilota vrtulníků můžete absolvovat v letecké škole Blue Sky Service. Jste spíše příznivcem letounů, tedy těm s křídly? V letecké škole můžete absolvovat i výcvik pro pilota letounů. Obě kvalifikace můžete nadále rozšiřovat např. o vícemotorová letadla apod.

Zažijte něco nového, vzlétněte do oblak!
Po získání licence můžete vozit své blízké. Zdroj: http://www.blueskyservice.cz/wp-content/uploads/2015/08/Z-142.jpg

Co je potřeba zvládnout?

Praktický výcvik pilota je velmi důležitý, ale je třeba pamatovat na další náležitosti nutné k výcviku, například absolvování zdravotní prohlídky na Ústavu leteckého zdravotnictví v Praze. Lékaři vás prohlédnou a usoudí, zda máte fyzické predispozice k řízení letadla. Dále je nutné složit zkoušku pro zisk průkazu radiotelefonisty na Českém telekomunikačním úřadě. Následuje zvládnutí teorie řízení letadla, skládající se z 9 předmětů. Následují pozemní přípravy na každé letové cvičení a konečně praktické řízení letadla.


Zisk pilotní licence

Pro zisk pilotní licence je nutné odlétat minimálně 45 hodin na praktickém výcviku. Na Úřadě pro civilní letectví úspěšně absolvujete teoretické zkoušky ze zmíněných 9 předmětů. Finální částí je složení závěrečné praktické zkoušky s examinátorem.

Zažijte něco nového, vzlétněte do oblak!
Naučte se létat a splňte si tak životní sen! Zdroj: https://pixabay.com/en/aircraft-women-fashion-pilot-sky-428894/#_=_

Přijďte se podívat

Ať už si vybíráte jakoukoliv leteckou školu, je důležité, abyste se v ní cítili dobře. Navštivte ji a udělejte si svůj dojem. Připravte si dotazy, jež vás zajímají a na všechno se optejte. Prohlédněte si stroje a vyberte si ten typ, ke kterému vás srdce táhne nejvíce.

Vzhůru do oblak

Po ČR létá mnoho vášnivých pilotů. Nahoře totiž cítí naprostou svobodu a vždy se tam nahoru rádi vracejí. Kromě toho je báječné, když můžete tu krásu ukázat i někomu dalšímu. Jakožto licencovanému pilotovi vám nic bránit nebude, můžete vzít třeba rodiče, sourozence nebo jiného blízkého a darujete mu tak nezapomenutelný zážitek. Život je příliš krátký na odkládání snů „na dobu neurčitou“. Navštivte leteckou školu Blue Sky Service co nejdříve a nechte si sestavit letecký výcvik na míru!

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..