Zbraně pro malé i velké kluky


Zbraně pro malé i velké kluky

Máte rádi zbraně? Nejste sami. S pistolkami si hrají i malí kluci. Některým to zůstane až do dospělosti, kdy si pořídí zbrojní průkaz a atrapy vymění za originály.
Řadíte se mezi střelce profesionála, jenž má se zbraněmi nějaké zkušenosti, nebo jste v tomto oboru nováčkem a zbraním teprve začínáte přicházet na chuť?

Krátké a dlouhé zbraně

Zbraně se dělí na krátké a dlouhé. Pojmem krátké zbraně většinou rozumíme pistole a revolvery, tedy zbraně s délkou hlavně do 300 mm, nebo jejich celkové délky pod 600 mm. Do segmentu dlouhé zbraně pak spadají malorážky, brokovnice, kulovnice a samonabíjecí pušky, tedy ruční palné zbraně s délkou hlavně delší než 300 mm a celkovou délkou větší než 600 mm. Buďme ale konkrétní.

Pistole

Hlavní předností pistolí jako takových je možnost rychlejšího přebíjení a větší kapacita zásobníku. U nás je nejznámější řada CZ 75 české zbrojovky, jež se v zahraničí dočkala mnoha napodobenin. Jedná se o samonabíjecí zbraň s uzavíracím závěrem systému Browning. Jednotlivé modely z této řady se mezi sebou liší velikostí, délkou hlavně, spoušťovým mechanismem a osazením pojistkou.


Revolvery

Revolvery, jež patří do kategorie tzv. opakovacích zbraní, mají na rozdíl od moderních pistolí střelivo uložené v otočných válcích. Oblíbení tak nacházejí spíše u milovníků tzv. netradičních zbraní.

Malorážky

Hlavním rysem malorážky je drážkovaný vývrt hlavně. Klasickým představitelem malorážky je česká puška CZ-452 spadající do kategorie dlouhé zbraně, do níž se používají náboje s okrajovým zápalem s válcovým otočným odsuvným závěrem ovládaným klikou.

Brokovnice

Dalším druhem dlouhé palné zbraně je brokovnice neboli broková zbraň, dlouhá palná zbraň s lůžkovým uzávěrem se dvěma brokovými hlavněmi umístěnými vedle sebe. Na trhu najdete různé druhy brokovnic. Mezi střelci jsou oblíbené ruské brokovnice, ale i modely ze zbrojovky Brno.

Máte zbrojní průkaz?

Na prodej zbraní se specializuje řada specializovaných army shopů a e-shopů. Mějte ale na paměti, že nákup zbraní je v České republice podmíněn držením Zbrojního průkazu nebo Zbrojní licence.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..