Zdravý životní styl nemusí být drahý. Víme, jak jíst levně a zároveň zdravě

Zdravý životní styl nemusí být drahý. Víme, jak jíst levně a zároveň zdravě
Zdravý životní styl nemusí být drahý. Víme, jak jíst levně a zároveň zdravě

Rozhodli jste se žít zdravým životním stylem nebo chcete žít zdravě, ale odrazuje vás cena? Žít zdravým životním stylem není žádná drahá záležitost, právě naopak – existují tipy, jak jíst zdravě a přesto levně. Pokud vám už tělo říká, že je zapotřebí změnit stravování, že neustálá konzumace nezdravého není dobrá, doporučujeme vám hamburgery nahradit ovocem a zeleninou a hranolky třeba vajíčky, které si přinesete od babičky z venkova. Tipů, jak žít zdravě, přesto levně, však máme celou hromadu.

Jak jsme zmínili, zdravá strava nemusí být drahá. Jen lidé mají ve svých hlavách zafixováno, že zdravá strava zkrátka drahá je. V poslední době se však ceny jak zdravého, tak nezdravého stravování poměrně vyrovnaly. Dnes už tedy neplatí, že nezdravé stravování je levnější. Proto si pojďme odhalit několik tipů, jak jíst zdravě a zároveň tak, aby naše peněženka nezaplakala.

Snídejte kaše

Velice levný pokrm, který je však tak zdravý – to jsou ovesné kaše, které si připravíte během několika minut. Je jenom o pohance nebo ovesných vločkách a vodě či mléku. Tedy o ničem extrémně drahém. Doplňte pak ovesnou kaši svým oblíbeným ovocem a najednou budete mít fantastickou, chutnou, hlavně zdravou snídani, kterou budete moct každý den podávat s něčím jiným a jinak.

Sladkosti nekupujte

Abyste se vyhnuli pojídání sladkého, tak ho zkrátka nekupujte. Jezte ho jenom ve chvíli, kdy ho dostanete, a to bude většinou jen jednou za rok na narozeniny, kdy se dává čokoláda nebo bonboniéra. Sami si však sladkosti nekupujte, nebude vás to lákat. Raději sladkosti nahraďte ovocem nebo zdravou alternativou sušenek, které si upečete doma.

Zbavte se závislostí

Závislosti jsou nejen pro člověka nebezpečné, ale také jsou nezdravé a drahé. Mluvíme hlavně o závislosti na alkoholu nebo o závislosti na drogách. Vyvarujte se proto konzumaci alkoholu a cigaretám, které vás opravdu jenom ničí. Některé závislosti nemusí být tak závažné, například workoholismus, ale ke zdravému životnímu stylu to má také daleko a rozhodně svému organismu neprospějete.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..